نائب رئیس مجلس: جلوگیری از فرار مالیاتی بودجه کشور را تقویت می‌کند

کرمان - ایرنا - نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم افزود: با گرفتن جلوی این میزان فرار مالیاتی می‌توان به تقویت بودجه کشور و در نهایت شاهد سرعت بخشی اجرای طرحهای عمرانی زیرساختی باشیم.

به گزارش ایرنا، علی نیکزاد عصر پنجشنبه در نشست بررسی و رفع مشکلات شهرستان های رفسنجان و انار با اشاره به ویژگی های منحصربفرد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: حضرت  علی (ع) در نامه ای که بر منشور حکمرانی جامعه مالک اشتر نوشت بر گرفتن مالیات و خراج تأکید کرد ما در کشور مان مالیات به معنای درست و صحیح نمی گیریم .

وی با اشاره به اینکه  جهاد با دشمنان دوِمین ویژگی است که امام علی (ع) به مالک اشتر نوشت؛ ما مدیون مدافع حرم، رزمندگان اسلام و مدیون نیروهای مسلح هستیم افزود: سامان دادن و بهبود بخشیدن به کار مردم وظیفه ماست؛ انقلاب اسلامی ایران به وجود آمد و این انقلاب اجازه داد جمهوریت اسلامی باشد؛ و جمهوریت به من و شما رأی داد که دولت ها و مجلس ها به وجود آیند.

نیکزاد خاطرنشان کرد: این دولت ها و مجلس شورای اسلامی با آرمان های انقلاب اسلامی به وجود آمدند و آرمان های انقلاب اسلامی با رصد مقام رهبری در دنیا آبرومند است اینکه ما در باب دولتمردان و یا در باب کارگزاران نظام به معنای  سه قوه نتوانستیم با آرمان های انقلاب اسلامی کار را پیش ببریم نقص از ما است.

نیکزاد در رابطه با آباد کردن شهرها بیان کرد: واقعیت پذیری عدالت اجتماعی را در آباد کردن شهرها رعایت نکردیم و ما در عملکردمان طبیعت را به هم زدیم و در عملکردمان عدالت اجتماعی را رعایت نکردیم؛ ۱۰ استان از استان های کشور رو به توسعه به شدت در حال حرکت اند در حالی که ۱۴ استان هر روز فقیرتر می شوند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در بحث جمع بندی مصوبات این جلسه گفت: ایستگاه راه آهن احمدآباد رفسنجان توسعه یابد و سهمیه مسافرین آن ۲ برابر شود، در مورد آنتن دهی رفسنجان و انار هم وزارت ارتباطات ظرف مدت یک ماه نسبت به این امر اقدامات لازم را انجام دهد؛ در مورد  ۱۵۳ کیلومتر راه  که راه آهن احمد آباد - رفسنجان - باغین  - کرمان است را  اگر ۷۰ درصد بخش خصوصی کمک کند ۳۰ درصد هم دولت کمک می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها