ثبت ۸ هزار و ۱۳۰ انبار کالا در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با اطلاع‌رسانی و پیگیری‌های صورت گرفته موجودی هشت هزار و ۱۳۰ انبار استان در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا ثبت شده است.

عباس جرجانی روز پنجشنبه در نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که به ریاست استاندار خراسان جنوبی برگزار شد، افزود: مطابق مواد ۵ و ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به منظور پیشگیری از ارتکاب قاچاق، سامانه جامع انبارها از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سراسر کشور راه‌اندازی شد و همه صاحبان انبارها موظف به ثبت انبار در این سامانه هستند.

وی گفت: وزارت متبوع با استفاده از سامانه مذکور اقدام به شناسه‌دار کردن تمامی انبارها و مراکز نگهداری کالا و ثبت مشخصات مالکیت کالا، نوع و میزان ورودی و خروجی از اماکن با هدف شناسایی کالاهای قاچاق می کند که نقش موثری در تسهیل نظارت بر چرخه کالاها دارد.

رییس کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر شفاف‌سازی گردش کالا در سطح عرضه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خراسان جنوبی افزود: بخش خصوصی که صاحبان انبارها و سردخانه‌ها هستند باید راسا نسبت به ثبت‌نام از طریق این سامانه به نشانی www.nwms.ir اقدام کنند و واحدها موظف به انجام عملیات انبارداری و ثبت رسید حواله برای اعلام موجودی کالا هستند.

وی با بیان اینکه بازرسی‌ها و نظارت در حوزه قاچاق کالا در سطح عرضه با جدیت دنبال می‌شود اظهار داشت: برنج، شکر، چای، کنجاله سویا، جو، لاستیک، کاغذ چاپ تحریر روزنامه، گندم، روغن موتور، ماسک و ذرت دامی ۱۱ قلم کالایی هستند که مشمول قانون مبارزه با قاچاق کالا می‌شوند و با متخلفان در این خصوص طبق قانون برخورد می‌شود.

جرجانی تصریح کرد: به منظور افزایش بهره‌وری و تاثیرگذاری بازرسی‌ها در حوزه قاچاق کالا، برگزاری گشت‌های مشترک با همراهی پلیس امنیت اقتصادی، معاونت بهداشتی و معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی، اتاق اصناف، اتحادیه‌های تخصصی صنفی و تعزیرات حکومتی برای جمع‌آوری کالاهای قاچاق از سطح عرضه از جمله برنامه‌های محوری این سازمان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =