هشدار شرکت برق مازندران؛ تشدید خاموشی در صورت عدم صرفه‌جویی

ساری - ایرنا - روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق مازندران به مشترکان هشدار داد که در صورت رعایت نکردن اصلاح الگوی مصرف و صرفه جویی در انرژی، اعمال خاموشی برق در این استان تشدید می‌شود.

به گزارش ایرنا، در اطلاعیه ای که روز پنجشنبه توسط روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق مازندران صادر شد، عنوان شده است که بنا به اعلام شرکت توانیر به علت افزایش مصرف برق و گاز در بخش خانگی و تجاری و محدودیت سوخت تحویلی به تعدادی از نیروگاه ها، خاموشی های پراکنده در برخی مناطق مازندران اعمال شده است.

ابن اطلاعیه می افزاید: با توجه به اینکه مدیریت مصرف برق به صورت سراسری از مرکز کنترل برق کشور اعلام می شود، بنا به دستور مرکز کنترل برای پایداری در شبکه و در صورت رعایت نکردن صرفه جویی در مصرف انرژی، در برخی از مناطق شهری و روستایی خاموشی های احتمالی ۶۰ تا ۹۰ دقیقه ای اعمال می شود.

در این اطلاعیه از مشترکان زیرپوشش شرکت توزیع نیروی برق مازندران درخواست شد با کاهش حداقل یک تا ۲ درجه از دمای منازل و محل کار خود و مدیریت مصرف گاز و برق، امکان استمرار تامین انرژی را برای اقشار مختلف مردم فراهم کنند.

این اطلاعیه می افزاید: جدول خاموشی های احتمالی برابر اعلام مرکز کنترل برق کشور در جهت پایداری شبکه و بدون اطلاع زمانی تهیه شده است و در صورت کاهش میزان مصرف و صرفه جویی مشترکان در مصرف برق و گاز، خاموش های مورد نظر کاهش خواهد یافت.  

مازمدران دارای ۲ شرکت توزیع برق است که شرکت توزیع برق منطقه ساری یک میلیون و ۴۲۰ هزار مشترک دارد که از این تعداد ۷۶ درصد مشترکان خانگی، ۴.۹ درصد عمومی و ۵.۱ درصد کشاورزی و هفت دهم درصد نیز مشترکان صنعتی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =