۹ هزار گروه جهادی در کشور با بنیاد احسان همکاری می‌کنند

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: ۹ هزار گروه جهادی در کشور با این نهاد همکاری دارند که ۷۰۰ گروه مربوط به لرستان است.

به گزارش ایرنا سعید سلیمانی روز پنجشنبه در رزمایش ورزش احسان در سالن شهید چاغروند مجموعه ورزشی تختی خرم‌آباد اظهار داشت: مشکل محدودیت منابع از چالش‌های موجود در کشور می‌باشد اما در مقاطعی که کار را به مردم سپرده‌ایم این مشکلات برطرف شده است.

وی ادامه‌داد: راهبرد مقام معظم رهبری در موضوعات اساسی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این است که مسائل را هنرمندانه به دست مردم بسپاریم و مجموعه بنیاد احسان تلاش می‌کند که این امر را در سرلوحه کار خود قرار دهد و اقدامات در چرخه مدیریت مردمی صورت گیرد.

وی گفت: بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با گروه‌های مردمی، جهادی و خیریه‌ها همکاری دارد و حدود ۹ هزار گروه جهادی با ما همکاری دارند و رتبه یک گروه‌های جهادی با تعداد ۷۰۰ گروه‌ مربوط به لرستان است.

مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: این مهم فرصت مناسبی را بوجود آورده و در صورتیکه بتوانیم گروه‌های مردمی را فعال و مسائل و مشکلات استان را از طریق گروههای جهادی و مردمی پیگیری کنیم به طور حتم مشکلات مدیریتی و منابع برطرف می‌شود.

سلیمانی اضافه کرد: امید بخشی برای فعالیت جریان های مردمی مورد نیاز است و در بیانیه گام دوم انقلاب هسته مرکزی و گفتمانی مقام معظم رهبری در ابتدای آن، بحث امید و امید آفرینی است.

وی اضافه کرد: تقویت امید در جامعه توسط جریان مردمی در عرصه‌های مختلف فعال می شود و حوزه ورزش نقش مهمی دارد که در این راستا یکی از مزیت‌های لرستان قهرمانان و پهلوانان ورزشی هستند، اگر بتوانیم جریانات مردمی را روی این مزیت‌های استانی مستقر کنیم از ظرفیت‌های کشور استفاده بهینه کرده‌ایم.

وی افزود: تمرکز ویژه ای در حوزه ورزش از جمله کشتی خواهیم داشت و بحث استعداد یابی باید مورد توجه قرار بگیرد.

سلیمانی اظهار کرد: امیدواریم با محوریت ورزش ، جریان امید را مجدد احیا کنیم و یکی از مؤلفه‌های ورزش‌های آئینی و باستانی بحث فتوت و جوانمردی است.

وی ادامه داد: ۷۰۰ گروه جهادی در استان لرستان فعالیت می‌کند و بدون چشم داشتی با دغدغه انقلابی اقدامات لازم را انجام می‌دهنداگر جریان فتوت در کشور ایجاد و این روحیه حاکم شود، کار پیش می‌رود، مردمی کردن ورزش با محوریت کشتی و ورزش‌های باستانی اگر محقق شود به طور حتم نرم افزار فکری و فرهنگی نیز در پیوست آن خواهیم داشت و جریان فرهنگ سازی تمدن اسلامی شکل خواهد گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =