افزایش تلفات انفجارهای بغداد در سایه نشست فرماندهان امنیتی

بغداد - ایرنا - منابع رسمی عراق اعلام کردند که شمار کشته‌های دو انفجار انتحاری ظهر امروز (پنجشنبه) در مرکز بغداد به ۲۸ کشته و ۷۵ زخمی افزایش یافته، اما برخی منابع نیز شمار زخمی‌ها را ۸۸ نفر عنوان کردند.

به گزارش ایرنا، اداره دفاع شهری عراق، اعلام کرد که در دو انفجار انتحاری در میدان «الطیران» در مرکز بغداد تاکنون ۲۸ نفر کشته و ۷۵ نفر زخمی شده‌اند.

در همین حال، شبکه های تلویزیونی «السومریه» و «دجله» عراق به نقل از یک منبع امنیتی شمار زخمی‌های این دو انفجار انتحاری را ۸۸ نفر عنوان کردند.

سرلشکر «یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق نیز گفت: دو تروریست انتحاری تحت تعقیب نیروهای امنیتی بودند که خود را در میدان الطیران در منطقه الباب الشرقی در مرکز بغداد، منفجر کردند.

همزمان فرماندهی عملیات بغداد از وجود اطلاعاتی درباره احتمال وقوع "اقدامات تروریستی انفجاری" در مناطق "النهضه، الکراده و البیاع" در شهر بغداد خبر داد و از شهروندان خواست تا جانب احتیاط را رعایت کنند و از تجمع دوری گزینند.

«خالد المحنا» سخنگوی وزارت کشور عراق پیشتر درباره جزئیات دو انفجار انتحاری امروز در میدان الطیران در مرکز بغداد گفت: اولین تروریست حامل کمربند انتحاری وانمود کرده که بیمار است و وقتی مردم در اطرافش جمع شدند، خود را منفجر کرده است.

وی افزود: دومین تروریست نیز به فاصله اندکی وقتی مردم برای انتقال زخمی‌ها جمع شدند، کمر بند انتحاری خود را منفجر کرد.

درپی این انفجار، یک منبع امنیتی عراقی گفت که نشستی در سطوح بالا در مقر عملیات مشترک بغداد برای بررسی اوضاع امنیتی این شهر برگزار شده است.

یک منبع امنیتی دیگر عراقی نیز عصر امروز از نشست فرماندهان عالی رتبه عراقی به ریاست «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور خبر داد.

همزمان نیز همه مسیرها و ورودیهای منتهی به منطقه امنیتی سبز در مرکز بغداد نیز که دفاتر تعدادی از نهادهای بین‌المللی، سفارتخانه‌ها و دستگاههای مهم حکومتی در آنجا قرار دارد، بسته شده است. این منطقه دو کیلومتر از میدان الطیران فاصله دارد.

هنوز هیچ فرد یا گروه مسئولیت این دو انفجار انتحاری در بغداد را تاکنون برعهده نگرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =