۱۲هزار و ۶۲۳ نفر در استان اردبیل متقاضی مسکن ملی شدند

اردبیل - ایرنا - مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل از ثبت‌نام ۱۲ هزار و ۶۲۳ نفر در مرحله اول و دوم طرح اقدام ملی مسکن‌ در این استان خبر داد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، محبوب حیدری در جلسه شورای مسکن استان که با محوریت بررسی روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان برگزار شد، افزود:  ۹ هزار و ۲۴۶ نفر از این تعداد در مرحله اول و سه هزار و ۳۷۷ نفر در مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن اقدام به ثبت‌نام کرده‌اند.

وی از تایید نهایی و واریز وجه ۲ هزار و ۵۵۲ نفر در مرحله اول و ۲۷۲ نفر در مرحله دوم این طرح خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر برای احداث هزار و ۵۰۰ واحد ۶ تا هفت شرکت انتخاب شده‌اند و زمین مورد نیاز هم تامین شده است.

حیدری افزود: احداث ۵۰۰ واحد هم در حوزه بنیاد مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت آغاز شده است.

اکبر بهنامجو ، استاندار ادبیل هم گفت: لازم است نقشه‌های آماده‌سازی و اجرای زیرساخت‌هایی چون آب، فاضلاب، برق و گاز در این طرح تهیه و دستگاه‌های خدماتی نیز اقدامات خود را آغاز کنند.

وی بیان کرد: لازم است اداره راه و شهرسازی نسبت به تامین زمین، برای ثبت‌نام کننده‌های واجد شرایط مرحله دوم نیز اقدام کند.

استاندار اردبیل توجه به نزدیکی محل کار برای برخی متقاضیان مسکن ملی از کارکنان شهرک صنعتی ناحیه ۲ را مورد تاکید قرار داد و افزود: در صورت امکان زمین مناسب در نزدیکی این شهرک برای کارکنان متقاضی و واجد شرایط این طرح انتخاب شود تا در رفت و آمدها نیز صرفه‌جویی و از حوادث جلوگیری شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل نیز در این جلسه خواستار استخراج کارکنان حائز شرایط دستگاه‌های اجرایی برای تامین مسکن این قشر شد و گفت: بعد از استخراج این تعداد افراد حائز شرایط برای تامین زمین مورد نیاز آن تصمیم‌گیری می‌شود.

فرزاد قلندری افزود: در این خصوص برخی اقشار از جمله قهرمانان ورزشی، اهالی رسانه و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی نیز  افراد واجد شرایطی دارند که جلسه‌ای در این راستا برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =