۳۰ درصد مردم جنوب غرب خوزستان از ماسک استفاده می کنند

آبادان - ایرنا - رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان نسبت به عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی هشدار داد و گفت: میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در منطقه به پایین‌ترین میزان ممکن رسیده است و متاسفانه فقط ۳۰ درصد مردم شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان  از ماسک استفاده می کنند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان شکراله سلمان‌زاده پنجشنبه با اشاره به روند افزایشی موارد سرپایی مبتلایان در جنوب غرب خوزستان، اظهار کرد: در روزهای اخیر وضعیت بیماری از حالت ثابت به صعودی تغییر پیدا کرده است و احتمال وقوع پیک سهمگین بیماری در بهمن و اسفندماه وجود دارد.

وی افزود: تجربه یکسال گذشته نشان می دهد در صورتی که مردم و مسئولان بیماری را جدی نگیرند و به خوبی به دستورالعمل‌های بهداشتی عمل نکنند، افزایش سریع موارد بیماری، افزایش مرگ و میر و به دنبال آن پیک سوم زمستانی قطعی خواهد بود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان  با اشاره به اینکه افراد جوان معمولا بدون علامت یا با علائم خفیف به کرونا مبتلا می‌شوند، تصریح کرد: حضور در خانه افراد مسن و بیماران دارای نقص سیستم ایمنی بدن می‌تواند بسیار خطرناک باشد و بیماری را به این افراد که مستعد ابتلا به نوع شدید بیماری هستند، منتقل کنند. بنابراین در صورت انتقال بیماری به این افراد، احتمال مرگ و میر آن‌ها نیز وجود دارد پس باید رعایت دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند.

به گزارش ایرنا ۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان های زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند هستند.

انجام ۵۰۰ تست سریع از اطرافیان بیماران کرونا مثبت در آبادان

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان از  انجام ۵۰۰ تست سریع از اطرافیان بیماران کرونا مثبت در قالب طرح شهید سلیمانی توسط کارشناسان پیشگیری از بیماری های مرکز بهداشت شهرستان آبادان خبر داد.

بر اساس این گزارش نجمه سیدآقامیری گفت: از تاریخ ۲۹ دی ماه با پیگیری و تلاش های صورت گرفته انجام تست سریع آزمایش بیماری کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی در شهرستان فعال شده و هم اکنون با تجهیز و راه اندازی تیم های واکنش سریع سیار، نمونه گیری از افرادی که با موارد مبتلا به کرونا مواجهه مستقیم داشته اند در سطح شهرستان در حال انجام است.

وی عنوان کرد : شناسایی زود هنگام بیماران کرونایی و ارائه مراقبت ها و خدمات ضروری بهداشتی ( حضوری و غیر حضوری ) به خصوص به گروه های در معرض خطر  بسیار پراهمیت است با راه‌اندازی این فرایند و انجام تست سریع در محل سکونت افراد، ۱۰ بیمار مثبت شناسایی و در خصوص قرنطینه خانگی آنان اقدام شده است.

آقامیری با اشاره به وضعیت حساس و شکننده ی موجود در خصوص کرونا در شهرستان اظهارکرد: خانواده های بیماران کرونا مثبت و افرادی که در تماس نزدیک با ایشان بوده اند، به صورت مستمر و روزانه مورد پیگیری تلفنی و آموزش اصول قرنطینه در منزل توسط همکاران  مرکز بهداشت قرار می گیرند.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان از همه همشهریان آبادانی خواست تا با زدن ماسک، حضور پیدا نکردن در اجتماعات و عدم خروج غیر ضروری از منزل مجموعه بهداشتی شهر را در مهار بیماری کووید ۱۹ یاری نمایند.

۲۹۶ هزار و ۹۲۰ نفر در آبادان از خدمات ۱۰ مرکز شهری ۱۱ مرکز روستایی ۱۳ پایگاه بهداشتی و ۴۴ خانه بهداشت زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان بهره مند هستند.

آبادان تنها شهرستان استان خوزستان است که در وضعیت زرد کرونا قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha