۲۸۰ هزار هکتار از اراضی ملی استان تهران دارای سند تک برگ شد

تهران- ایرنا- مدیرکل ثبت اسناد استان تهران گفت: ۲۸۰ هزار هکتار از اراضی این استان از ابتدای امسال تاکنون در راستای اجرای طرح کاداستر به نام دولت جمهوری اسلامی دارای سند تک برگ شد.

عبدالحسین رامشی روز پنجشنبه در دیدار با فرماندار ورامین اظهار داشت: در راستای اجرای قانون جامع کاداستر و به منظور تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی و با همکاری اداره کل منابع طبیعی استان تهران برای ۲۸۰ هزار هکتار از اراضی ملی استان تهران، سند کاداستری تک برگی صادر شد.

وی گفت: استان تهران از یک میلیون و هشت هزار هکتار اراضی ملی برخورداراست که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته و تعهد ایجاد شده، قرار است تا پایان سال برای ۵۰۰ هزار هکتار این اراضی سند تک برگ کاداستری صادر شود که با همکاری ادارات شهرستانی و استانی این امر تا پایان سال محقق می‌شود.

رامشی اضافه کرد: با توجه به دستور ریاست قوه قضائیه، ادارات ثبت اسناد علاوه بر رسیدگی به پرونده مراجعان و ارباب رجوع، پیگیری پرونده‌های مختومه، غیر مختومه و راکد نیز در دستور کار قرار داده‌اند که این امر باعث شده تا شاهد رشد سه برابری رسیدگی به پرونده‌های مختومه در استان تهران باشیم.

وی افزود: یکی دیگر از تکالیف ادارات ثبت، مطالبات بانک‌ها است که از مجموع ۱۲ هزار میلیارد تومان مطالبات وصول شده بانک‌ها در کل کشور، هشت هزار میلیارد تومان مربوط به استان تهران است. 

مردم با کارکردهای ثبت آشنا شوند

فرماندار ورامین نیز در این دیدار با تقدیر از تلاش ثبت اسناد در صدور سند مالکیت اراضی ملی گفت: امروز بسیاری از مردم کارهای خود را به ثبت می‌سپارند و آشنایی مردم با کارکردهای این اداره می‌تواند فعالیت‌های آن را گسترش دهد.

حسین کاغذلو افزود: امروز شاهدیم که بسیاری از فعالیت‌های حوزه ثبت اسناد به صورت الکترونیک به مردم ارائه می‌شود که این امر میزان خطا را در این حوزه کاهش داده است.

وی تاکید کرد: تقویت شبکه نوین خدمات رسانی ثبتی، موجب شتاب در روند خدمات رسانی به مردم و افزایش سطح سلامت کاری می‌شود.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha