نمایندگان مجلس وضعیت طرحهای کشاورزی هرمزگان را ارزیابی کردند

بندرعباس- ایرنا- محمد رضا درگاهی قائم مقام وزیر جهادکشاورزی در امور مجلس و حقوقی به همراه اعضای کمیسیون کشاورزی روز پنجشنبه از طرح‌های مهم کشاورزی و شیلاتی هرمزگان بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، اعضای کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی و معاونان وزارت جهادکشاورزی با حضور در مناطق مختلف شهرستان های میناب، رودان، جاسک، بشاگرد و سیریک به صورت میدانی ظرفیت‌های کشاورزی شرق هرمزگان و مسائل و مشکلات فعالان این بخش را از نزدیک مورد بررسی قرار دادند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در بازدید از طرح‌های کشاورزی در رودان گفت: این طرح‌ها شامل مجتمع پرورش ماهی و میگو اسلام آباد، مجتمع تولید وبسته بندی محصولات گلخانه‌ای بهار پردیس (امین) و مجتمع تولید وبسته بندی گلخانه‌ای مداح روستای حاجی آباد این شهرستان است.
علی باقرزاده همایی در تشریح این طرح‌ها افزود: مزرعه پرورش ماهیان خاویاری چالباش رودان در زمینی به مساحت یک هکتار با ظرفیت تولید ۱۰۰ تن گوشت ماهی خاویاری احداث شده است.
وی بیان داشت: این مجتمع تولیدی با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد ریالی و با اشتغالزایی ۱۵ نفری در منطقه اسلام آباد شهرستان رودان فعالیت دارد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با بیان اینکه می‌توان آب را با آبزی پروری غنی سازی کرد، اظهارداشت: مدیر این مزرعه ماهیان خاویاری را از شمال کشور به هرمزگان وارد کرده که ضریب تبدیل در این منطقه بسیار بالاتر است.
باقرزاده همایی ادامه داد: شرایط دمایی و هوایی این مزرعه پرورشی نسبت به شمال کشور مناسب تر بوده و حدود ۲ تا ۲/۵ کیلوگرم وزن گیری ماهی خاویاری است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان یادآورشد: پرورش میگوی آب شور در آب شیرین نیز در این مجتمع با موفقیت انجام شده است.
باقرزاده همایی همچنین بازدید از مجتمع تولید و بسته بندی محصولات گلخانه ای مداح در منطقه حاجی آباد رودان گفت: مجتمع گلخانه‌ای مداح، ۱۴ هکتار سطح زیرکشت محصول فلفل دلمه رنگی را دارد که محصول تولید شده به کشور روسیه صادر می‌شود.
وی در بازدید از اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از مجتمع تولید و بسته بندی محصولات گلخانه ای بهار پردیس(امین)  در حاجی آباد رودان گفت: مجتمع تولید و بسته بندی محصولات گلخانه ای بهار پردیس(امین) در زمینی به مساحت ۱۲ هکتار احداث شده است.
این مسوول یادآورشد: کیفیت، استمرار و تنوع از ویژگی‌های بازار پسندی محصولات گلخانه‌ای می‌باشد.
باقرزاده همایی در ادامه به بازدید طرح بسته بندی و عمل آوری آبزیان منطقه میشی سیریک اشاره کرد و ادامه داد:این مجموعه افزون بر سه هزار و ۸۰۰ تن ظرفیت تولید سالیانه داشته و برای بیش از ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.
وی ابرازداشت: نزدیک به ۴۰ درصد ماهی و میگوی کشور در هرمزگان صید و افزودن بر ۹۰ درصد محصولات شیلاتی کشور از استان هرمزگان صادر می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =