خانه‌های مهربانی گناباد الگویی شاخص در حمایت از محرومان است

گناباد- ایرنا- مدیر عامل سازمان مردم نهاد "جمعیت دستان مهر آفرین گناباد" گفت: طرح خانه های مهربانی که توسط این نهاد در شهرستان ایجاد شده الگویی شاخص برای جلب مشارکت خیران در حمایت از محرومان است.

محمد باقر ایزدی نوقابی روز جمعه طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مجتمع مسکونی خانه های مهربانی گناباد ۶ واحد آپارتمانی که توسط محمد حسین ودیعی یکی از خیران این شهرستان ساخته شده، مدت یک تا ۲ سال  به صورت رایگان در اختیار سالمندان، معلولان و زوجهایی که تمکن مالی لازم برای اجاره یا احداث بنا ندارند، قرار می گیرد و بخشی از هزینه های آنان توسط خیر تامین می شود.

وی ادامه داد: از این تعداد ۲ واحد در اختیار سالمندان، ۲ واحد در اختیار معلولان و ۲ واحد هم در اختیار زوجهای نیازمند قرار داده می شود و یک بخش هم از این ساختمان کارگاه آموزشی و تقویتی برای افزایش مهارتهای افراد نیازمند در نظر گرفته شده تا با فراگیری رایگان آموزشهای فنی و مهارتی لازم توانایی راه اندازی فرصت شغلی را کسب کنند.

مدیر عامل سازمان مردم نهاد دستان مهر آفرین گناباد گفت: با توجه به اینکه مسکن یکی از نیازهای مهم اقشار آسیب پذیر و محروم به شمار می رود، مشارکت خیران در ایجاد و توسعه کمی و کیفی این طرح در مناطق شهری و روستایی نقش مهمی در حمایت از محرومان دارد.

وی افزود: چهار نفر از خیران گنابادی برای مشارکت در احداث خانه های مهربانی در دیگر نقاط این شهرستان اعلام همکاری کرده‌اند.

ایزدی نوقابی ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا نیز با مشارکت خیران کارتهای چهار میلیون ریالی با عنوان شکرانه سلامت تهیه و بین اقشار آسیب پذیر از کرونا یا افرادی که به خاطر شیوع این ویروس بیکار شده بودند، توزیع شد و در مجموع ۷۰۰ میلیون ریال کمکهای مالی از خیران جمع آوری گردید.

وی تعمیر رایگان منازل روستایی، برگزاری دوره های سیار تقویتی و آموزشی و مهارت آفرینی برای روستاییان و انجام رایگان فعالیتهای خدماتی نظیر آرایشگری در مناطق روستایی را از دیگر اقدامات سازمان مردم نهاد جمعیت دستان مهر آفرین گناباد دانست.

مدیر عامل سازمان مردم نهاد دستان مهر آفرین گناباد گفت: این نهاد با رویکردی متفاوت در حمایت از معلولان و محرومان و با هدف کمک به رفع نیازهای فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و آموزش قشرهای آسیب دیده جامعه طی سه سال  گذشته فعالیت خود را آغاز کرد و بیش از ۹۰۰ خانواده در مناطق شهری و روستایی شهرستان گناباد زیرپوشش فعالیتهای این سازمان مردم نهاد قرار گرفتند.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha