طرح توسعه بخش همودیالیز بیمارستان مدنی خوی به بهره‌برداری رسید

ارومیه- ایرنا- بخش همودیالیز بیمارستان شهید مدنی خوی امروز، پنجشنبه با مشارکت خیران سلامت در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خوی اظهار داشت: این طرح شامل ایجاد سالن دوم برای این بخش و افزایش لوازم مورد نیاز درمانی و همچنین خرید ۱۸ تخت ویژه دیالیز است که برای راه‌اندازی آن در مجموع ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

فاطمه مقدم تبریزی اظهار کرد: بخش دیالیز این بیمارستان قبلا دارای ۲۲ تخت فعال بود که با توسعه آن هم‌اکنون به ۴۰ تخت همودیالیز افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه استاندارد ملی نسبت تخت به هر بیمار دیالیز ۴.۲ است، افزود: پیشتر این تعداد برای خوی ۸.۶ بود که با افتتاح این طرح توسعه این نسبت به چهار رسید.

مقدم تبریزی به مشارکت و حضور خیران حوزه سلامت در توسعه و تجهیز بیمارستان‌های این شهرستان اشاره کرد و گفت: یک خیر نیک اندیش تمام هزینه های خرید ۱۸ دستگاه مورد نیاز همودیالیز را پرداخت کرده است که هنوز نصب نشده‌اند.

به گزارش ایرنا، شهرستان خوی با ۳۸۵ هزار جمعیت هم‌اکنون دارای چهار بیمارستان با ۶۰۰ تخت بیمارستانی است.

از این تعداد ۲ بیمارستان قدیمی بنام‌های شهید مدنی و قمربنی هاشم با سابقه حدود صد سال با هتلینگ و توسعه و تجهیز به ارایه خدمات درمانی مردم این شهرستان و شمال استان اختصاص یافته است و توسط دولت تدبیر و امید نیز ۲ بیمارستان جدید در این شهرستان با ۴۰۰ تخت ایجاد شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha