رییس کل بانک مرکزی: بانکها عهده‌دار تامین مالی  ۱۰۵ پروژه فارس شوند

شیراز-ایرنا- رییس کل بانک مرکزی گفت: تامین مالی ۱۰۵ پروژه استان فارس که بیش از ۹۰ درصد پیشرفت داشته اند باید توسط بانک های استان انجام شود و این پروژه ها هرچه سریعتر به بهره برداری برسند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی  این سخنان را در سفر به شیراز و جلسه شورای هماهنگی بانکهای استان فارس بیان. کرد.

رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر ضرورت شفاف سازی اطلاعات نظام بانکی، گفت: همسو با اقدامات بانک مرکزی برای شفاف سازی و انضباط نظام پولی کشور، بانک ها در استانها باید اطلاعات خود را به طور شفاف به استانداری ها اعلام کنند که این شفافیت نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد.
همتی افزود: نسبت میزان سپرده های بانکی بین تهران و شهرستانها به صورت ۵۰-۵۰ است و ارائه تسهیلات نیز به همین نسبت بین تهران و شهرستانها انجام می شود.
وی ادامه داد: این تناسب باید به تفکیک استانها نیز رعایت شود و میزان تسهیلات ارائه شده در هر استان متناسب با میزان جذب سپرده ها در آن استان باشد.
همتی ادامه داد: در راستای جهش تولید بانک ها بایستی حتی الامکان منابع خود را به سمت واحدهای تولیدی هدایت کنند که این امر اثر مثبتی در رشد اقتصادی خواهد داشت.

جلسه شورای هماهنگی بانکهای استان فارس با حضور رییس کل بانک مرکزی و جمعی از معاونین و مدیران کل این بانک برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها