فرماندار خرم‌آباد:اعطای تسهیلات اشتغال و ازدواج به جوانان تسهیل می شود

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار خرم‌آباد گفت: روند اعطای تسهیلات اشتغال و ازدواج به جوانان در این شهرستان تسهیل می شود.

به گزارش ایرنا، جعفر طولابی روز پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان با حضور مدیران ادارات و ارگان های ذیربط، نمایندگان بانک های عامل و مسئولان هیات های ورزشی در فرمانداری این شهرستان ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در حوزه جوانان، به تلاش های دشمن در هدف قرار دادن جوانان در حوزه های مختلف اجتماعی، اعتقادی و فرهنگی اشاره و خواستار توجه ویژه به امور جوانان در جهت آسیب شناسی و دفع توطئه های دشمنان شد.

وی با تاکید بر فعال شدن کمیته های زیر مجموعه ستاد ساماندهی جوانان شهرستان از مسئولان این کمیته ها خواست با برگزاری جلسات و طرح موضوعات مربوطه و مطالعه و آسیب شناسی مسایل نسبت به انعکاس نتایج به این ستاد جهت تصمیم گیری اقدام کنند.

وی از دستگاه های فرهنگی از جمله آموزش و پرورش، دانشگاه ها، سازمان تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دستگاه ها و نهادهای حمایتی در حوزه مسایل فرهنگی خواست اقدامات لازم فرهنگی را با محوریت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و تهدیدات فرهنگی اجتماعی را در طول سال انجام و گزارش عملکرد را به این ستاد ارایه کنند.

طولابی در ادامه توسعه امکانات ورزشی و پر کردن اوقات فراغت جوانان را گامی مهم در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانست و از اداره ورزش و جوانان و ارگان های ذیربط خواستار توجه بیشتر به توسعه امکانات ورزشی در شهر و روستاهای تابعه این شهرستان شد.

فرماندار خرم آباد با برشمردن خانواده به عنوان بستر اصلی توسعه جامعه از کمیته امداد و بهزیستی شهرستان خواست ضمن شناسایی آسیب ها و تهدیدات و اولویت بندی اقشار آسیب پذیر در جهت توانمند سازی این خانواده ها اقدامات لازم را به عمل آوروند.

وی در آستانه دهه مبارک فجر خواستار برگزاری باشکوه مراسم و برنامه های متنوع برای جوانان با رعایت شرایط کرونایی شد.

فرماندار خرم آباد ضمن تشکر از همکاری شایسته تشکل های مردم نهاد، همکاری و همراهی بیشتر سازمان ها و ادارات با این تشکل ها و فراهم آوردن زمینه مشارکت آنها را گامی مهم در جهت پیشبرد اهداف سازمان ها برشمرد.

وی  همچنین بر شناسایی استعدادهای نهفته جوانان شهرستان و کمک در جهت رشد و بالندگی این استعدادها در حوزه های آموزشی، تحصیلی، هنری و ورزشی تاکید و جوانان شهرستان را انسان هایی شریف و باانگیزه بالا برشمرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها