۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۶
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 84194026
۶ نفر

برچسب‌ها

استاندار اسبق فارس درگذشت

شیراز- ایرنا- سید محمد احمدی استاندار اسبق فارس بامداد پنجشنبه دوم بهمن ۹۹ پس از یک دوره بیماری در بیمارستان نمازی شیراز درگذشت.

سید محمود موسوی از مشاوران و نزدیکان استاندار اسبق فارس در این زمینه به ایرنا گفت:‌ سید محمد احمدی سرطان داشت و تحت عمل جراحی هم قرار گرفته بود. 

احمدی از مهرماه ۱۳۹۲ تا تیرماه ۱۳۹۴ به عنوان استاندار فارس در دولت نخست تدبیر و امید مشغول به کار شد.
وی پس از آن از دی ماه ۱۳۹۴ تا دی ماه ۱۳۹۸ به عنوان سفیر ایران در کشور ترکمنستان مشغول فعالیت شد.
احمدی در سال ۱۳۳۵ در روستای فال شهرستان مُهر در جنوب استان فارس متولد شد و از جمله سوابق اجرایی او می‌توان به معاونت سیاسی و امنیتی استانداری فارس، مشاور امور بین‌الملل وزارت کشور، فرماندار شهرستان‌های شیراز، مرودشت، لارستان و آباده، استاندار ایلام، استاندار فارس و سفیر ایران در ترکمنستان اشاره کرد.

پیام تسلیت وزیر امور خارجه
وزیر امور خارجه در پیام تسلیتی تصریح کرد: دکتر احمدی عمر خویش را در مسئولیت های مختلف از جمله معاون سیاسی استانداری فارس،استاندار فارس و ایلام و سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان صرف خدمت به مردم عزیز کشورمان کرد.
محمد جواد ظریف افزود: اینجانب این مصیبت غم بار را خدمت مردم عزیز استان فارس، خانواده مرحوم و تمام بستگان و منسوبان محترم ایشان تسلیت عرض می‌کنم و از درگاه خداوند منان برای روح آن فقید سعید غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسالت می نمایم.‌

پیام تسلیت استاندار فارس
عنایت الله رحیمی استاندار فارس در پیامی با تسلیت درگذشت  سیدمحمد احمدی استاندار اسبق این استان تصریح کرد: زنده یاد دکتر احمدی، از خانواده اصیل و سادات جلیل القدری بود که همواره منشأ خیر و خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند.
رحیمی در این. پیام تسلیت افزوده است: خدماتِ ارزشمندِ ایشان در کسوت هیأت علمی و استادی دانشگاه و در عالم سیاست و روابط بین الملل به عنوان سفیر ایران در ترکمنستان و استاندار استان های ایلام و فارس، در ذهن و ضمیر مردم، به یادگار خواهد ماند.

پیام تسلیت استاندار سابق
سید محمدعلی افشانی استاندار سابق فارس نیز در پیام تسلیتی نوشت: خبر درگذشت دوست ارجمند،استاندار اسبق استان های فارس و ایلام مرحوم مغفور دکتر سیدمحمد احمدی موجب اندوه و تأثر فراوان شد.
افشانی افزود: اینجانب سوگمندانه این مصیبت غمبار را خدمت مردم عزیز استان فارس به ویژه شهرستان مهر،همسر و فرزندان بزرگوارش،برادران و خواهران گرامی و تمام بستگان و منسوبان محترم تسلیت عرض می‌کنم.

غلامرضا صحرائیان استاندار پیشین فارس هم در پیام تسلیتی تصریح کرد: درگذشت شادروان مرحوم سید محمد احمدی باعث تأثر وتألم شد؛ اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده و بستگان گرانقدر ایشان از خداوند منان برای روح آن خدمتگزار علو درجات و رضوان الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت دارم. 

خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس نیز این ضایعه را به خانواده و بازماندگان وی تسلیت می‌گوید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها