مترو تهران تا پایان ۱۴۰۰ به چهاردانگه اسلامشهر می‌رسد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با اشاره به پیشرفت مناسب طرح قطار شهری تهران به اسلامشهر اعلام کرد:‌ فاز نخست این طرح یعنی ایستگاه آزادگان در خط سه مترو تهران، تا پایان سال آینده به چهاردانگه اسلامشهر می‌رسد و در عمل فاز اول این طرح افتتاح می‌شود.

فرنوش نوبخت روز پنجشنبه در حاشیه بازدید خود از مراحل احداث طرح قطار شهری تهران- اسلامشهر به خبرنگار ایرنا گفت: در بازدیدهایی که انجام دادیم مشخص شد که عملیات عمرانی این طرح رو به پیشرفت است و به نظر می رسد اولین ایستگاه این طرح تا پایان سال آینده به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به اهمیت موضوع بهره برداری در طرح های قطار شهری افزود: ‌موضوع بهره برداری رکن اصلی احداث قطارهای شهری است که شرکت بهره برداری مترو تهران آمادگی دارد در حوزه سیگنالینگ برق و مخابرات به شهرداری اسلامشهر کمک کند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه ادامه داد: ‌با افتتاح این طرح بار ترافیکی حدفاصل اسلامشهر به تهران کاهش پیدا می کند و در حال حاضر نیز تعداد زیادی از مردم اسلامشهر به وسیله خط سه به تهران عزیمت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: با وصل شدن ایستگاه چهاردانگه اسلامشهر به خط سه مترو تهران بار ترافیکی این مناطق بشدت کاهش خواهد یافت و در ادامه نیز سایر ایستگاه های این طرح به بهره برداری خواهد رسید.

پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی مترو اسلامشهر

همچنین رییس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری اسلامشهر نیز در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: دی ماه ۹۷ پس از حدود ۱۰ سال معطلی این طرح کلنگ زنی و آغاز بکار کرد.

رضا قاسمی افزود: این طرح در سه فاز به بهره برداری می رسد که فاز اول آن ایستگاه چهاردانگه اسلامشهر است که با حدود ۹۰۰ متر ۳۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۵۰ میلیارد تومان در این طرح هزینه شده که عملیات حفاری این طرح به صورت مکانیزه و دستی با همکاری قرارگاه خاتم النبیا در حال انجام است.

رییس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری اسلامشهر خاطرنشان کرد: طرح مترو تهران به اسلامشهر به وسعت ۱۵.۵ کیلومتر و با پنج ایستگاه در حال اجرا است که تلاش می کنیم اولین ایستگاه این خط تا پایان سال آینده به بهره برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: بازدید خوبی امروز مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران از مراحل ساخت این طرح داشتند و برای سرعت بخشیدن این طرح قول مساعدت دادند.

به گزارش ایرنا شهرستان اسلامشهر در جنوب غربی تهران قرار دارد که این شهرستان یکی از پرجمعیت ترین شهرستان استان تهران و کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها