از افتتاح پالایشگاه بیدبلند خوزستان تا ۳۰ طرح بهداشتی در هرمزگان

استان‌ها- ایرنا- با وجود تحریم‌ها و تصور دشمن از توقف تولید و روند عمرانی کشور، با همت دولت و توان متخصصان هر روز شاهد جهش تولید در بخش‌های مختلف هستیم، پیشرفتی که نشان می‌دهد غیرت ایرانی تحریم‌شدنی نیست و فرزندان این سرزمین به تلاش خود برای توسعه هر چه بیشتر ایران اسلامی ادامه می‌دهند.

روند اجرای برنامه‌های توسعه‌ای دولت در روزهای نخست بهمن و ماه طلیعه انقلاب همچون هفته های گذشته در حوزه های مختلف ادامه داشت و رونق و آبادانی را برای کشور به ارمغان آورد ، قطار توسعه این هفته در ایستگاه برق، آب و حوزه پتروشیمی توقف کرد و با بهره برداری از طرح هایی در استان های کرمان و یزد و همچنین خوزستان بار دیگر بر توانمندی متخصصان داخلی و تدبیر دولتمردان در بهره گیری از ظرفیت های موجود برای ایجاد رفاه هر چه بیشتر مردم صحه گذاشت.

حوزه های فناوری، بهداشت و درمان، مسکن و شهرسازی، صنعت ومعدن و آموزش و پروش نیز از این توسعه عقب نماندند و وزرا و معاونان دستگاه های مختلف با سفر به استان ها و شهرهای مختلف با  افتتاح طرح ها، امید و آبادانی را به مردم منطقه هدیه دادند که انتشار اخبار از نقاط مختلف کشور توسط خبرنگاران ایرنا تاییدی بر این تلاش ها است. 

پویش الف_ ب_ ایران هفته گذشته با افتتاح ۲ پروژه تامین برق در استان کرمان و چهار پروژه به استان یزد اختصاص داشت و وزیر نیرو ۶ پروژه صنعت برق را با اعتبار ۲۴۰ میلیارد تومان به صورت ارتباط تصویری در این دو استان افتتاح کرد.

" نیروگاه مقیاس کوچک ۶ مگاواتی کیانیرو" و "پروژه برق‌رسانی به ۱۱ روستا" با تحت پوشش قراردادن ۱۲۸ خانوار در استان کرمان با ۴۲.۹ میلیارد تومان اعتبار افتتاح شد.

در استان یزد هم "نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی اردکان (چادرملو)"، "توسعه ترانس دوم ۶۳.۲۰ کیلوولت سرو اردکان"، "اصلاح و بهینه سازی و تعمیرات اساسی پست ها و خطوط انتقال وفوق توزیع" و "برق رسانی به ۶ روستا" با جمعیت ۹۶ خانوار در مجموع با سرمایه‌گذاری ۱۹۶.۹ میلیارد تومان به بهره‌برداری  رسید.

وزیر نیرو سه شنبه گذشته در آیین افتتاح این طرح‌ها که به صورت ارتباط تصویری از محل مرکز پایش صنعت برق ایران برگزار شد، گفت: تداوم شیوه فعلی مصرف گاز و دورکردن ذهن جامعه از اعمال مدیریت مصرف باعث می‌شود تا روزی تبدیل به وارد کننده گاز شویم.

رضا اردکانیان افزود: تعلل برای اصلاح روش مصرف موجب از دست رفتن زمان خواهد شد و ادامه همین مسیر فعلی کشورمان را در ردیف کشورهای وارد کننده گاز برای مصارف خود قرار خواهد داد.

وی  با اشاره به افتتاح ۲۴۰  میلیارد تومان طرح هم در استان یزد و کرمان گفت: با به بهره برداری از آنها در مجموع ۲۰۴ پروژه از ۲۵۰ پروژه وعده داده شد در سال ۹۹ با سرمایه گذاری بالغ بر ۵۵ هزار میلیارد تومان به مدار بهره برداری آمدندو امید است تا پایان سال مطابق برنامه ۴۶ پروژه باقی مانده که عمدتا پروژه های ساز و کاری هستند، افتتاح شوند.

سفر معاون رییس جمهوری به قم و حمایت از توسعه فناوری‌های بومی

قم در هفته گذشته میزبان سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بود سفری که به اهتمام دولت بر حمایت گسترده از حرکت علمی و فناوری مورد نیاز کشور تاکید داشت .در این سفر پنج مرکز خلاقیت، نوآوری و فناوری به بهره برداری رسید.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در آیین افتتاح مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق و خانه فناوری های اصفهان و مشهد، در قم گفت: در بین شاخص‌های توسعه یافتگی فرهنگ مهمترین نقش را ایفا می کند و اگر کشوری در بعد فرهنگی رشد کند سایر جنبه های توسعه یافتگی را هم می تواند پشت سربگذارد.

سورنا ستاری گفت: هدف ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این است که سرمایه گذاری های انجام شده در حوزه آموزش را تا سفره های مردم و اشتغال نهایی دنبال کنیم .

افتتاح شعبه پارک علم و فناوری پردیس فارابی دانشگاه تهران، مرکز نوآوری در پارک علم و فناوری استان، ساختمان مرکز فناوری و رشد (حجره نوآوری)، مرکز خلاقیت و نوآوری مبتدا و مرکز نواوری اشراق دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از طرح های افتتاح شده بود .

 در این سفر فاز ۲ پلتفرم پخش زنده دروس مدرسه فقاهت  در مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور رونمایی شد و امضای تفاهم نامه تاسیس پردیس خلاقیت و نوآوری جهان اسلام با مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور از برنامه های دیگر ستاری در این استان بود.

 شرکت های دانش صنایع شیمیایی و تولید کننده ابزار پزشکی در شهرک صنعتی شکوهیه، نمایشگاه محصولات شرکت های دانش بنیان و فناور استان، مرکز نوآوری مجتمع کوثر پارک علم و فناوری و مجموعه خانه ماهد از جمله مراکزی بود که ستاری از آنها دیدن کرد.

تکمیل ۵۲ پروژه مهم نیمه‌تمام خراسان‌رضوی تا پایان دولت

خراسان رضوی هم میزبان محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری در هفته گذشته بود ، وی در این سفر و در شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی گفت که ۵۲ پروژه مهم نیمه‌تمام در خراسان رضوی با مبلغ هزار و ۱۰۵ میلیارد تومان برای تکمیل تا پایان دولت تامین اعتبار می‌شود که البته تاکنون ۳۳۹ میلیارد تومان از اعتبار مورد نیاز پرداخت شده و مابقی نیز تامین می‌شود.
وی افزود: در سفر به این استان حدود ۱۲۰ پروژه با اعتبار هزار و ۴۹۳ میلیارد تومان برای جهش تولید در نظر گرفته شده که با عملیاتی شدن آنها هشت هزار و ۵۶۰ فرصت شغلی به صورت مستقیم و ۲۶ هزار و ۴۵۰ فرصت شغلی به صورت غیرمستقیم در استان ایجاد می‌شود.
نوبخت همچنین در نشست مجمع نمایندگان مردم خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی نیز حضور یافت که تاکید بر لزوم ادامه اجرای طرح های نیمه‌تمام در بخش های مختلف تا تکمیل و راه‌اندازی آنها در دوره فعالیت دولت دوازدهم از مهمترین محورهای مورد توافق اعضای مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی و معاون رییس جمهوری در این نشست مشترک بود. 

 در جریان سفر محمدباقر نوبخت به مشهد، چهار هزار واحد مسکونی ویژه اقشار کم درآمد نیز در استان خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید.
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در این مراسم گفت: در زمان حاضر ۱۱۰ هزار واحد مسکونی ویژه افراد کم برخوردار و اقشار محروم کشور در حال ساخت است و تاکنون ۳۵ هزار واحد تحویل متقاضیان شده است.

وی در حاشیه مراسم افتتاحیه بیمارستان خیرساز "ناظران" در مشهد هم گفت: با توجه به شرایطی که کشور به واسطه شیوع ویروس همه گیر کرونا درگیر آن شده، اعتبارات وزارت بهداشت و درمان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، از ۲ برابر هم بیشتر شده است.

نوبخت  افزود: به علت ایجاد تخت های بیمارستانی جدید و احداث بیمارستان طی سال های گذشته نیازمند کادر درمان جدید هستیم لذا مجوز ۵۳ هزار استخدام در این خصوص داده و بودجه مورد نیاز این میزان استخدام نیز در لایحه بودجه ۱۴۰۰ دیده شده است.

چهار وزیر در سفر استانی /  افتتاح و اجرای ۳۰ طرح حوزه بهداشت و درمان در هرمزگان

پنجشنبه دوم بهمن استان هرمزگان میزبان وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی برای افتتاح و اجرای۳۰ پروژه بهداشتی و درمانی بود.

دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سفری دو روزه و در آیین بهره برداری از ۳۰ پروژه بخش بهداشت و درمان هرمزگان گفت: توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان کشور با سالهای قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست و میزان سرمایه‌گذاری‌های دولت تدبیر و امید نیز در این بخش معادل کل دوران پس از انقلاب است.

این طرح ها با اعتباری افزون بر ۲ هزار و ۳۷۲ میلیارد و ۶۹۸ ریال به صورت همزمان در شهرستان‌های بندرعباس، میناب، بشاگرد، قشم، سیریک و جاسک به بهره‌برداری رسیده و یا عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وی همچنین در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در بندرعباس حضور یافت و گفت: در صورت رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در کشور، نگران بازگشت طوفان موج سهمگین کرونا هستیم.

سفر پربار وزیر اقتصاد و دارایی به مازندران

وزیر امور اقتصاد و دارایی در سفر سه روزه غیررسمی به مازندران  علاوه بر بازدید از  واحدهای صنعتی و تولیدی آمل در آخرین روز سفر خود از بخش‌های مختلف شرکت صنعتی بهپاک بهشهر دیدن کرد و با حضور وی روند ساخت کارخانه تولید خوراک دام و طیور در این مجموعه آغاز شد.

در جریان این سفر تفاهمنامه سرمایه گذاری ساخت کارخانه تصفیه روغن و تولید روغن خوراکی در مجموعه بهپاک بهشهر با صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها امضاء شد.طبق این تفاهم نامه قرار است حدود ۶۰ درصد از سرمایه نیاز این طرح را صندوق تامین کند و بقیه از محل اعتبارات داخلی شرکت تامین شود.

فرهاد دژپسند گفت: برای ساخت کارخانه تصفیه روغن ۶ هزار میلیارد ریال در این مجموعه صنعتی سرمایه گذاری و برای ۲۰۰ نفر هم به صورت شغل ایجاد می شود.

وزیر صنعت در قم و خبر رشد ۴۸ درصدی تولید لوازم خانگی درکشور

 وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت نیز در سفر پنجشنبه گذشته به قم نخستین خط رباتیک تولید انواع یخچال و فریزر در واحد پاکشوما در شهرک صنعت محمود آباد قم را افتتاح کرد .

علیرضا رزم حسینی با بیان اینکه  آمار تولید انواع لوازم خانگی در کشور از ابتدای سال‌جاری تا پایان آذرماه نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۴۸ درصد رشد را نشان می‌دهد، افزود: تحریم‌ها باعث شد که بخش تولید لوازم خانگی کشور با توجه به محدودیت‌های به وجود آمده در واردات این محصولات، روند رو به رشدی داشته باشد.

بازدید و راه اندازی مجدد شرکت فورتکس رایانه (تولید کننده لوح های فشرده) و بازدید از شرکت شیمی آذرجام (تولید کننده راکتورهای گلس لایند) در شهرک صنعتی شکوهیه و شرکت در جلسه هم اندیشی با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی استان قم از برنامه های وزیر صنعت، معدن و تجارت در این سفر بود.رزم حسینی در این سفر با آیات عظام نوری همدانی، جوادی آملی و مکارم شیرازی نیز دیدار کرد.

قم دارای هفت شهرک صنعتی است که هرکدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال دارد.

حجم سرمایه‌گذاری انجام شده برای واحدهای صنعتی قم بیش از ۵۱ هزار میلیارد ریال است که با این حجم برای  حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان و بیش از ۵۸ هزار تَن اشتغالزایی شده است.

وزیر آموزش و پرورش: حتی یک دانش آموز نباید از تحصیل دور بماند

وزیر آموزش و پرورش نیز اواخر هفته گذشته  به منظور حضور در چند نشست داخلی و افتتاح چندین پروژه آموزشی در شهرستان خرمشهر و شادگان به خوزستان سفر و تاکید کرد که حضور دانش آموزان در مدارس با توجه به اعلام ستاد کرونا به صورت اختیاری و با صلاحدید خانواده ها است.

محسن حاجی میرزایی بیان کرد: تاکید ما بر این است که حتی یک دانش آموز نباید از آموزش دور بماند و طرح حمایت از دانش آموزان بازمانده از تحصیل و توجه به ادامه تحصیل تمام دانش آموزان با جدیت دنبال می شود.

وی همچنین از تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریس سخن گفت و افزود: بر اساس میزان سهمیه امسال ۲۵هزار و ۵۰۰ نفر نیروی حق التدریس و بر اساس امتیازی که کسب کرده اند تبدیل وضعیت خواهند شد و در سال آینده نیز تبدیل وضعیت سایر نیروی حق التدریس را خواهیم داشت.

در جریان این سفر ۲۳ واحد آموزشی در شادگان شامل ۲۰ دبستان، یک هنرستان، یک دبیرستان و سالن آموزش‌و پرورش افتتاح شد.

اواخر دی ماه و در نخستین روزهای ماه بهمن معاونان وزرا و دیگر مسوولان دستگاه ها در سفر به نقاط مختلف کشور علاوه بر افتتاح و بازدید از پروژه‌ها، با حضور در نشست ها به بررسی مسائل و رفع برخی مشکلات موجود پرداختند که چکیده دستاوردها و برنامه های انجام شده به شرح زیر است:

معاونان وزرا و سفرهای استانی
شنبه ۲۷ دی ماه
نام استان نام و سمت مسئول برنامه سفر اظهارات  ویژگی ها ، نتایج ، اقدامات
زنجان ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان زنجان

کادر درمان کشور تحمل رویارویی با موج چهارم بیماری را ندارد

منع سفر به کشورهای خارجی مانع ورود ویروس جهش یافته کرونا به کشور شد.

واکسن هایی که در سطح جهانی تولید شده اند، هیچکدام ثابت نکرده اند که می توانند از انتشار ویروس کرونا جلوگیری کنند 

سه شنبه ۳۰ دی ماه 
سمنان  عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نشست شورای قرآنی استان سمنان

برنامه‌های قرآنی وزارت ارشاد در دوران شیوع ویروس کرونا تعطیل نشد و با همت فعالان قرآنی به صورت مجازی در حال اجرا است.

سال آینده سال شکوفایی بیش از پیش نهج‌البلاغه در سراسر کشور است.

چهارشنبه یکم بهمن ماه
خراسان رضوی محمدحسن طالبیان معاون میراث‌ فرهنگی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی اولین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی خوشنویسی راه ابریشم

آماده همکاری با کشورهای منطقه برای تهیه پرونده‌های ثبت جهانی هستیم.

پرونده خوشنویسی با عنوان پاسداری از فرهنگ برای ثبت در فهرست میراث جهانی به یونسکو ارسال شده که امیدواریم سال آینده در فهرست میراث جهانی قرار گیرد.

۶۰ هزار شیء تاریخی در موزه بزرگ خراسان در حال ساماندهی است.

خوزستان غلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

حضور در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا (ص) بهبهان 

بازدید از مراکز جوار دانشگاهی، پردیس پارک، کارگاه های آموزشی ، مزرعه تحقیقاتی گل نرگس و شرکت در نشست اعضای هیات رئیسه دانشگاه

سیاست آمایش آموزش عالی،کاهش کمیت و افزایش کیفیت است.

یکی از ابزارهای مهمی که ما در وزارت علوم دنبال می‌کنیم و با سازمان برنامه و بودجه و مجلس شورای اسلامی به توافق رسیدیم خرید تجهیزات آزمایشگاهی است. 

سال گذشته تجهیزات خوبی خریداری شد و امسال هم مبلغ ارزی خوبی برای دانشگاه بهبهان در نظر گرفته شد ،تلاش ما در وزارت علوم، این است که کل مبلغ را به دانشگاه اختصاص دهیم.

خوزستان مجید کیان‌پور معاون وزیر راه و شهرسازی

 آمادگی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک برای مشارکت در علاج‌بخشی سد دز

بکارگیری ظرفیت آزمایشگاه فنی و خاک در خوزستان متناسب با حجم اعتبارات عمرانی

امسال  ۲۰۰ پروژه مهم در  استان هدفگذاری شده است که آزمایشگاه فنی و خاک در کنترل کیفی ۱۷۰ پروژه مهم عمرانی آن حضور مستقیم دارد.

مرکزی / ساوه

مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت

بازدید از چند واحد تولیدی وکارخانه تولید لوله و پروفیل و لوازم خانگی

بازار فولاد با عرضه در بورس ساماندهی می‌شود

در حوزه شمش فولادی مازاد تولید وجود دارد که بستر صادرات و ارزآوری در این بخش فراهم خواهد شد.

۱۰ میلیارد دلار برای حمایت از تولید در کشور تخصیص یافت.

امسال برنامه تولید ۱۲ میلیون دستگاه لوازم خانگی هدف‌گذاری شده است.

امسال تولید لوازم خانگی مطابق برنامه‌ریزی پیش رفته و رشد تولید در این بخش را شاهد هستیم.

قم غلامرضا پناه معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

دیدار با استاندار قم

بازدید از دو واحد صنعتی در شهرک صنعتی شکوهیه و کلنگ زنی مجتمع مسکونی کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی

بازدید از طرح‌های بازآفرینی شهری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل

شرکت‌های زیانده دولتی تعیین تکلیف شدند.

بهبود حمایت های درمانی و ارائه تسهیلات ازدواج به فرزندان بازنشستگان در طی چهار سال گذشته با روند مطلوبی در وزارتخانه دنبال شده است.

۶۱۴ طرح بازآفرینی شهری تا پایان دولت تحویل مردم می‌شود

در شهرهایی از جمله کاشان با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات ۹ درصد، ۴۰ میلیون تومان ودیعه چهار درصد و تا سقف ۲۲۰ میلیون تومان تسهیلات ۱۸ درصد برای بهسازی بافت‌های فرسوده پرداخت می‌شود.

مرکزی محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری

آئین اختتامیه مسابقه ملی دل نوشته کرونا و حقوق کودک در استانداری مرکزی

نشست هم اندیشی مشکلات قانونی در بحث حقوق کودک و خانواده

نشست با اعضای هسته مرکزی کلینیک و انجمن تخصصی حقوق کودک استان مرکزی در اراک.

افتتاحیه یازدهمین مدرسه زمستانه حقوق کودک استان مرکزی

حمایت از حقوق کودکان در جامعه جدی گرفته شود

نگرش به کودکان باید بر اساس حق‌مداری باشد.

کنوانسیون حقوق کودک دارای نکات مثبتی است اما ایرادات و ضعف‌هایی نیز دارد که در تعارض با قوانین فقهی ایران است.

توسعه کلینیک‌های حقوق کودک ار برنامه‌های مهم وزارت دادگستری است

آذربایجان شرقی مهر اله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش و پرورش

در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اهر

افتتاح مدارس چند کلاسه

پنج درصد اعتبارات عمرانی بودجه برای نوسازی مدارس پیش بینی شده است

استانداردها در مدارس بالا رفته است و تقریبا در کشور مدرسه‌ای با بخاری نفتی نداریم .

پنجشنبه دوم بهمن ماه
خوزستان غلامحسین رحیمی معاون وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری بازدید از مرکز تحقیقات لیزر و پلاسما و مرکز رشد دانشگاه شهید چمران اهواز و  مرکز پژوهشکده نفت و گاز

توسعه دانش پایه و فناوری مرتبط با لیزر از ضرورت‌های علمی کشور است

ساخت اولین لیزر حالت جامد خورشیدی در کشور به همت محققان گروه فیزیک دانشگاه شهید چمران
قزوین ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان

 ایران تولید کننده بزرگ واکسن در دنیا می‌شود.

هیچ کشوری نمی تواند دستورالعمل های بهداشتی را کنار بگذارد.

عملکرد استان قزوین در زمینه کرونا بسیار موفق بوده و در دو ماه اخیر  بسیار ملموس تر شده است.

یزد امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آیین اختتامیه رویداد سکوی پرتاب یزد

اقتصاد دانش بنیان رشد ۶.۴ درصد را تجربه کرد

رویای تحقق نوآوری اکنون در کشور به واقعیت مبدل شد.

راه اندازی سامانه پیام ایران در یزد
بندرعباس  سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان

وزارت بهداشت موفق به دریافت وام از بانک جهانی شد

حدود ۸۰ دستگاه سی تی اسکن از محل این وام، وارد کشور و در مدت چهار ماه اخیر در بیمارستان‌ها نصب شد. 

۳۵۰ طرح بهداشتی در هرمزگان احداث شده ویا درحال اجراست

جمعه سوم بهمن ماه 
فارس  خیرالله خادمی معاون وزیر راه بازدید از طرح‌های راه سازی در دست احداث شهرستان کازرون آزاد راه شیراز - اصفهان به طول ۲۲۵ کیلومتر که طولانی‌ترین آزاد راه کشور است در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد. این پروژه، می تواند فارس را از طریق گناوه به استان بوشهر متصل و نیز بخش خشت کازرون را هم از بن بست خارج کند. 

روسای قوه و پایان هفته ای پرکار / روحانی: می‌توانیم هاب منطقه در تولید و صادرات برق و گاز باشیم

چهل و دومین برنامه «افتتاح جهش تولید روزهای پنجشنبه» در دوم بهمن ماه به بهره برداری از پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج فارس (خوزستان) به عنوان بزرگترین پالایشگاه قطب گازی خاورمیانه و غرب آسیا اختصاص داشت که با دستور رییس جمهوری از طریق ارتباط تصویری به بهره برداری رسید.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در آیین بهره برداری از پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس در استان خوزستان افزود: این پالایشگاه پروژه بسیار مهم و برای ما افتخار آفرین است، از ابتدا سال تا امروز ۱۱ پروژه مهم پتروشیمی افتتاح شده است و امیدواریم ۶ پروژه دیگر هم در مسیر افتتاح باشد.

وی با بیان این که در نفت و گاز جایگاه ویژه‌ای داریم و این قدرت کشور است، گفت: دنیا نیازمند به نفت و گاز ایران است. یکی از منشاء‌های قدرت ملی ما  مسئله انرژی است که می‌توانیم هاب منطقه در تولید و صادرات برق و گاز باشیم. منتها به همه مدیران و وزیر نفت و همچنین مسئولان می گویم که ما در زمینه نفت و گاز کار بزرگی را انجام دادیم. 

برای احداث این پالایشگاه بزرگ بیش از سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری شده که ۲.۳ میلیارد دلار آن از محل صندوق ملی ارزی تامین شده و ارزش و درآمد سالانه این طرح بیش از  ۱.۵ میلیارد دلار در سال خواهد بود که در نوع خود یک ابر پروژه است.
این پالایشگاه قادر است تمامی گازهای همراه با استخراج نفت در سه استان خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد و بوشهر را جمع‌آوری کند.

بید بلند سومین پروژه برتر دنیا در نوع خود محسوب می شود و نماد قدرت ایران و متخصصان ایرانی است که در مدت ۳۶ ماه و با حمایت قاطع دولت به بهره برداری رسید. در زمان بهره برداری از طرح بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر در این پالایشگاه مشغول به کار می شوند.

وزیر نفت: هیچ طرحی به خاطر فناوری و تجهیزات متوقف نشد 

وزیر نفت نیز  در مراسم افتتاح طرح بزرگ پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج فارس در بهبهان گفت: بهره برداری از این طرح نماد شکست تحریم و فشار حداکثری آمریکا علیه مردم ایران است.

بیژن نامدار زنگنه افزود: ابر پروژه پالایشگاه گاز بید بلند نمایش توانمندی و استقامت ملی است  و با برنامه ریزی های انجام شده امیدوارم تا سال  ۱۴۰۱ همه فلرها ( گازهای همراه استخراج نفت) خاموش شود.

بیستمین سفر استانی رییس دستگاه قضا / بخش های نظام خود را موظف به رعایت عدالت بدانند

رییس قوه قضاییه نیز روز پنجشنبه میهمان استان سمنان بود ، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در نشست شورای اداری استان سمنان با تاکید بر این که راه فائق آمدن بر مشکلات و مباحث تحریم قوی شدن در تمام مسایل و لایه‌های مدیریتی است، گفت: در تمام لایه های مدیریتی از بخشداری تا بالاترین سطوح و همه بدانند حتی کوچک ترین کارمند در شوراهای روستایی نیز در این مساله نقش دارد. 

وی  با اشاره به اینکه تمام بخش های نظام باید خود را موظف به رعایت عدالت بدانند، افزود: در جامعه اسلامی کنونی نظام اداری عادلانه را باید دنبال کنیم، ارتباطات پیچیده اداری تعریف درستی شود باید امروز توجه به قانونمداری اصل باشد و کسی به خود اجازه ندهد حقوق مردم را نادیده بگیرد.

رییس دستگاه قضا در جمع نخبگان استان سمنان نیز بر توجه به مساله معیشت تاکید کرد و گفت:  هر مساله مرتبط با معیشت مردم و نیز هم ارتباط با جهش تولید در اولویت کار دستگاه قضا است.

تاکید بر فعالیت دادگاه های تخصصی تجاری، افزایش اعتماد اجتماعی با قانونمداری، نرسیدن تسهیلات به دلالان، پشتیبانی از تولیدکننده، فراهم ساختن زمینه فروش تولیدات در بازار داخلی و خارجی، فراهم ساختن زمینه برای رضایت مندی مردم از اجرای قانون و حل مشکل کاروانسرای شاه عباسی سمنان از دیگر محورهای اظهارات رییس دستگاه قضا بود.

سفر دیگر مسئولان / نایب رییس مجلس در رفسنجان
علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی نیز پنجشنبه گذشته با تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسوولانی از وزارت نیرو و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای بررسی مشکلات رفسنجان به این شهرستان سفر کرد.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور نیز که به منظور حضور در رویداد سکوی پرتاب به یزد سفر کرده بود، در مراسم اختتامیه این رویداد گفت: سرمایه صندوق‌های پژوهش و فناوری کشور در ۲ سال گذشته ۲۰ برابر شده و اکنون مجموع سرمایه آن ۷۰۰ میلیارد تومان است.
علی وحدت افزود: در حوزه تامین منابع مالی هم اکنون ۵۰ صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی در سطح کشور فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =