۷۰ میلیارد ریال اجرای نیت موقوفات در زنجان انجام شد

زنجان - ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان تعداد موقوفه های این استان را بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ مورد اعلام کرد و گفت: در ۹ ماهه امسال ۷۰ میلیارد ریال اجرای نیت در استان محقق شده است.

حجت‌الاسلام کرمی روز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: اجرای امینانه وقف خیرین، اجرای نیت واقف، امانتداری موقوفات، جلوگیری از طمع‌ورزی به موقوفات و ترویج وقف با نیت‌های به روز از اولویت‌های اوقاف است.
وی با اشاره به وجود ۸۰۰ نیت در موقوفات استان زنجان گفت: نیات وقف‌های مختلف متفاوت است و اوقاف نیز بر همین اساس عمل می‌کند، چرا که اجرای امینانه نیات وافقین خیر اندیش مهمترین وظیفه سازمان اوقاف و امور خیریه است.
کرمی افزود: در زمان کنونی موضوعات متعددی برای فرهنگ وقف وجود دارد که وقف در امور فرهنگی، پزشکی، علمی، آموزشی، محیط زیست و ترویج دین از جمله آن ها است.
وی با اشاره به اینکه وقف رفع کننده کمبودها و نقایص در جامعه است، گفت: واقف دردهای جامعه را درد خود می داند و برای رفع دردهای جامعه مال خود را وقف کرده و نام خود را در تاریخ ثبت می‌کند.
کرمی افزود: همه می‌توانیم به نوعی واقف باشیم و آن کمک در وقف‌های مشارکتی است که یکی از این نوع مشارکت‌ها برطرف کردن مشکلات شهرستان با کمک خیرین و نیکوکاران است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان تصریح کرد: می‌توان با اندک مال خود به وسیله وقف مشارکتی، جامعه را از برخی مشکلات نجات داد که این خود نوعی اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها