حریرچی : واکسن ایرانی کرونا کیفیت بسیار مناسبی دارد

قزوین - ایرنا - معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر چندین شرکت داخلی در تولید واکسن کرونا فعال هستند و خوشبختانه واکسن های تولید شده نیز کیفیت بسیار مناسبی دارند.

به گزارش ایرنا، ایرج حریرچی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران استان قزوین افزود: در زمینه تولید واکسن کرونا،  بخش خصوصی و تولیدی در حال تولید و تحقیق هستند و تا به امروز پیشرفت خوبی هم داشته اند و به محض آغاز فاز انسانی اسامی آنها منتشر می شود. 
این مسوول گفت:  واکسن های موجود نسبت به کرونا انگلیسی هم موثر هستند ولی اگر ویروس ابعاد جدیدی پیدا کند در زمینه واکسن باید تحقیقات جدیدی صورت گیرد.
 وی اظهار داشت: همچنان بهترین اقدام برای کنترل ویروس کرونا رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بهداشت فردی، شست و شوی دست و استفاده ماسک است که امیدواریم تمامی مردم نسبت به آن اهتمام لازم را داشته باشند.
حریرچی افزود : از کشورهای مختلف واکسن کرونا را وارد خواهیم کرد البته استفاده از آن با توجه به مجوز سازمان غذا و دارو صورت خواهد گرفت.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: میزان ابتلای ویروس کرونا انگلیسی در کشور افزایش پیدا نکرده ولی باید هوشیار باشیم چراکه احتمال  افزایش آن وجود دارد و حتی ممکن است از کشورهای دیگر هم وارد شود.

وی به وضعیت تخت های بیمارستانی اشاره کرد و افزود: تا پایان دولت ۱۰ هزار تخت بیمارستان در سراسر کشور اضافه خواهد شد که این آمار نسبت به گذشته بی سابقه است.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها