۴۰ میلیارد ریال تسهیلات ویژه خرید میوه شب عید در کردستان پرداخت شد

سنندج - ایرنا - مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کردستان گفت: این صندق به منظور سهولت در تهیه و ذخیره میوه شب عید ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات  به مباشران این طرح در این استان پرداخت کرد.

غلامرضا پاک سرشت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان کردستان بر اساس سیاست‌ها و اهداف تعیین شده در چهارچوب شرح وظایف اساسنامه خود این میزان تسهیلات را پرداخت کرده است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات برای خرید میوه و مرکبات شب عید استان هزینه خواهد می‌شود یادآورشد: اتحادیه شرکت‌های تعاون روستایی کردستان به عنوان مباشر تامین و خرید میوه سب عید استان دریافت کننده این اعتبارات است.

به گزارش ایرنا، صندوق توسعه بخش کشاورزی استان کردستان در سال ۱۳۸۵ با هشت میلیارد ریال اعتبار و ۱۶ تشکل، تشکیل شد و در ۱۱ سال فعالیت میزان سرمایه آن ۵۹ برابر شده است.

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ استان کردستان دارای یک میلیون و ۶۰۲ هزار نفر جمعیت است که ۷۰ درصد آن در مناطق شهری و ۳۰ درصد آن نیز در مناطق روستایی ساکن هستند.

همچنین این استان دارای یک میلیون و ۲۱۷ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که ۱۲۰ هزار هکتار آن آبی و بقیه نیز دیم است که سالانه در این اراضی بیش از ۲ میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی تولید می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها