۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۰
کد خبرنگار: 3081
کد خبر: 84193934
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا کسری بودجه فرانسه را دو برابر کرد

تهران - ایرنا - به دنبال پیامدهای مخرب اقتصادی شیوع کرونا و هزینه های حمایت از مشاغل آسیب دیده، کسری بودجه دولت فرانسه در سال گذشته (۲۰۲۰) دو برابر شده و به حدود ۱۷۸.۲ میلیارد یورو رسید.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا، شبکه بی اف ام تی وی به نقل از برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه اعلام کرد که شیوع کرونا وپیامدهای ویرانگر ناشی از آن، بحران بی سابقه مالی را در تاریخ معاصر فرانسه رقم زده است.

به گزارش این رسانه فرانسوی؛ وی در کمیسیون بودجه مجلس ملی این کشور تصریح کرد: کسری دولت در سال گذشته (۲۰۲۰) ۸۵ میلیارد یورو افزایش یافته و از حدود ۹۳ میلیارد یورو در سال 2019  به ۱۷۸.۲ میلیارد یورو در سال 2020 رسیده است.

وزیر اقتصاد فرانسه افزود: کسری بودجه بی سابقه فرانسه در سال گذشته (۲۰۲۰)، حتی ۳۰ میلیارد یورو بیشتر از کسری بودجه ثبت شده در سال ۲۰۰۹ در طی بحران مالی است.

روزنامه فرانسوی لیبراسیون نیز نوشت: بحران همه گیری کووید ۱۹ منجر به افزایش هزینه های عمومی و کاهش درآمد مالیاتی شده است. دولت برای مقابله با کسری بودجه و بازپرداخت بدهی خود باید ۲۶۰ میلیارد یورو در سال جاری (۲۰۲۱) استقراض کند.

بر اساس آخرین آمار منتشره از سوی وب سایت ورد میترز؛ فرانسه با بیش از دو میلیون و ۹۶۵ هزار نفر مبتلا به کووید ۱۹ و بیش از ۷۱ هزار جان باخته ناشی از آن، در رتبه ششم کشورهای جهان و رتبه سوم اروپا قرار دارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha