رعایت فاصله اجتماعی در همدان روند نزولی دارد

همدان- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی به عنوان یکی از مولفه های مهم برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا روند نزولی دارد و ۷۷ درصد متصدیان و مراجعان به نهادهای عمومی و دولتی این مولفه را رعایت می کنند.

لیدا رفعتی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: کمترین میزان رعایت فاصله اجتماعی مربوط به مراکز شماره گذاری و معاینه فنی با ۳۳ درصد سپس دفاتر پیشخوان با ۴۶ درصد، پلیس +۱۰ با ۵۸ درصد و پایانه های مسافربری است.

وی با بیان اینکه ۷۷ درصد مراجعان به مراکز عمومی و متصدیان این واحدها فاصله گذاری فیزیکی را رعایت کردند اضافه کرد: میزان رعایت این مولفه در بخش کشاورزی و دامپروری، آرامستان ها و جایگاه های سوخت هم زیر ۷۰ درصد است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان ادامه داد: میانگین رعایت بهداشت فردی در مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی ۸۵ درصد است و کمترین میزان رعایت بهداشت فردی به صنایع ساخت و ساز با ۶۷ درصد سپس، دفاتر پیشخوان با ۷۴ درصد، پایانه های مسافربری برون شهری ۷۵ درصد و کارگاه ها و صنایع کوچک زیر ۲۰ نیرو با ۷۶ درصد است.

عنوان تعداد بازرسی تعداد رعایت بهداشت فردی استفاده از ماسک توسط خدمات دهندگان استفاده از ماسک توسط خدمات گیرندگان رعایت فاصله گذاری اخطارو معرفی به مرجع قضایی پلمب
ادارات و سازمان ها ۸۴ ۸۰ ۸۲ ۸۰ ۷۲ ۰ ۰
پلیس ۱۲ ۱۰ ۱۰ ۱۰ ۷ ۱ ۰
پیشخوان ۸۵ ۶۲ ۷۷ ۶۰ ۳۱ ۱۴ ۰

اماکن متبرکه و مساجد

۹۳ ۸۶ ۸۴ ۷۸ ۸۱ ۳ ۰
پایانه مسافربری ۴ ۳ ۳ ۲ ۱ ۱ ۰
مراکز شماره گذاری و معاینه فنی ۳ ۳ ۳ ۳ ۱ ۱ ۰
بانک ها ۹۵ ۸۵ ۸۷ ۷۶ ۷۷ ۰ ۰
جایگاه سوخت ۲۹ ۲۴ ۲۴ ۱۷ ۲۰ ۴ ۰
زندان ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۰ ۰
آرامستان ۷۹ ۷۰ ۶۹ ۶۷ ۵۵ ۱ ۰
پاساژ ۳۹ ۳۷ ۳۷ ۳۴ ۳۱ ۲ ۰
مدارس ۸۷ ۸۶ ۶۱ ۷۴ ۵۳ ۰ ۰
مهد کودک ۲۲ ۱۸ ۱۸ ۱۷ ۱۷ ۰ ۰

رفعتی در این باره اظهار داشت: میانگین استفاده از ماسک توسط خدمات دهندگان ۸۴ درصد است که فعالان در بخش کشاورزی و دامپروری با ۴۰ درصد و مدارس ۷۰ درصد و پایانه های مسافربری با ۷۵ درصد کمترین میزان را به خود اختصاص دادند.

وی اضافه کرد: ۷۸ درصد خدمات گیرندگان و مراجعان به مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از ماسک برای محافظت از خود در برابر ویروس کرونا استفاده کردند.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان ادامه داد: ۲۰ درصد مراجعان به مراکز کشاوری و دامپروری، ۵۰ درصد مسافران در پایانه های مسافربری، ۵۹  درصد مراجعه کنندگان به جایگاه های سوخت، ۶۷ درصد مراجعان به مراکز خدماتی شامل نفت، گاز و انرژی ماسک زدند.

رفعتی افزود: ۳۵ هزار و ۴۱۲ مرکزخدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه، توزیع و طبخ موادغذایی در این استان وجود دارد که سه هزار و ۸۹۵ مورد در یک هفته گذشته بازرسی شدند.

وی افزود: یک هفته گذشته ۳۰۱ واحد به علت رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی به مرجع قضایی معرفی شدند که از این تعداد ۱۵ واحد به دستور مقام قضایی پلمب شد.

عنوان تعداد بازرسی تعداد رعایت بهداشت فردی استفاده از ماسک توسط خدمات دهندگان استفاده از ماسک توسط خدمات گیرندگان رعایت فاصله گذاری اخطارو معرفی به مرجع قضایی پلمب
فروشگاه زنجیره ای ۶۴ ۵۹ ۵۹ ۵۲ ۵۲ ۵ ۰
سوپرمارکت و خواروبار فروشی ۱۸۸۲ ۱۵۸۹ ۱۶۰۲ ۱۴۶۴ ۱۴۸۵ ۷۰ ۷
نانوایی ۵۳۱ ۴۵۲ ۴۲۵ ۴۲۰ ۳۹۷ ۳۴ ۵
رستوران ۸۵ ۷۴ ۷۵ ۶۹ ۷۰ ۱۲ ۳
بیمارستان و مراکز جراحی محدود ۱۶ ۱۴ ۱۴ ۱۴ ۱۳ ۰ ۰
داروخانه ۵۸ ۵۵ ۵۵ ۵۲ ۴۸ ۳ ۰
مطب ۷۲ ۶۵ ۶۸ ۵۹ ۵۳ ۱۸ ۰
صنایع تولیدی ۲۲ ۱۷ ۲۲ ۲۲ ۶ ۰ ۰
صنایع ساخت و ساز ۳ ۲ ۲ ۲ ۲ ۱ ۰
کشاورزی دامپروری ۵ ۵ ۲ ۱ ۱ ۰
کارگاه و صنایع کوچک ۵۲۳ ۴۰۰ ۴۰۷ ۴۶۵ ۴۰۷ ۱۲۰ ۰
جمع ۳۸۹۵ ۳۲۹۸ ۳۲۸۹ ۳۰۳۰ ۳۰۰۹ ۳۰۱ ۱۵

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها