مناطق با وضعیت آبی کرونایی در آذربایجان‌غربی به ۱۱ شهرستان رسید

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: طبق آخرین بررسی‌های صورت گرفته، وضعیت شیوع کرونا در ۱۱ شهرستان شمال و جنوب استان به صورت آبی درآمده و ۶ شهرستان دیگر همچنان زرد است.

علی مصطفوی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: آبی ‌شدن وضعیت این تعداد از شهرستان‌های ۱۷ گانه آذربایجان‌غربی نتیجه اجرای محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شهروندان است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ماکو، شوط، پلدشت، چایپاره و چالدران در شمال استان و بوکان، سردشت، تکاب، شاهین‌دژ، اشنویه و پیرانشهر در جنوب استان جزو شهرستان‌های با وضعیت آبی هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: همچنان وضعیت شهرستان‌های ارومیه، خوی، میاندوآب، مهاباد، سلماس و نقده زرد است ولی امیدواریم با رعایت پروتکل‌ها و تداوم اجرای محدودیت‌ها وضعیت آنها نیز آبی شود.

به گزارش ایرنا، طی ۲هفته گذشته فقط چهار شهرستان آذربایجان‌غربی شامل بوکان، پیرانشهر، چایپاره و سردشت آبی بود که هفته گذشته شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت، چالدران به آنها اضافه شد و این هفته نیز شهرستان های اشنویه، تکاب و شاهین‌دژ در این بخش قرار گرفت.

آذربایجان‌غربی ۱۷ شهرستان و ۴۷ شهر دارد؛ تاکنون بیش از ۱۰۲ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها