شهردار دُرح: این شهر مرزی در ۲ سال اخیر متحول شده است

بیرجند - ایرنا - شهردار دُرح در شهرستان سربیشه از ایجاد تحول در این شهر مرزی طی ۲ سال اخیر خبر داد و گفت: در این مدت با حمایت مسوولان استانی و کشوری ۲۵ درصد معابر شهر درح در قالب ۳۶ هزار متر مربع، زیرسازی و آسفالت شده است.

حسین مقیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال ۲۵ هزار متر مربع معابر این شهر با اعتبار یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آسفالت شد.

وی گفت: همچنین در این مدت ۱۰ هزار متر طول انواع جدول‌گذاری، جوی و کانیو با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان انجام شده است.

شهردار درح عنوان کرد: ۷۰ درصد معابر شهر درح هنوز خاکی است و تا اوایل سال آینده آسفالت ۲۵ هزار متر مربع دیگر از معابر عمومی در دستور کار شهرداری قرار دارد.

وی با اشاره به اجرای پل سردار شهید سلیمانی که بافت قدیم و جدید شهر درح را به هم متصل می‌کند، گفت: عرصه پل شهید سلیمانی با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آماده افتتاح در دهه فجر است.

مقیمی افزود: همچنین ۷۰۰ متر طول دیوار ساحلی در اطراف رودخانه مرکزی و پل شهید سلیمانی با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در دست اجرا است که تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود.

وی بیان کرد: این طرح شاخص با مشارکت کمیته امداد و شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی در دست اجرا است.

شهردار درح گفت: اکنون طرح‌های زیرساختی مهمی در راستای ارتقای این شهر مرزی با نگاه ویژه شورای اسلامی این شهر، مسوولان استانی و کشوری در حال انجام است.

پانزدهم مهر سال گذشته همزمان با سفر معاون اول رییس جمهوری و برگزاری همایش روز ملی روستا و عشایر در خراسان جنوبی، تفاهم‌نامه‌هایی برای محرومیت‌زدایی چهار شهرستان مرزی استان با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای شهرستان نهبندان، کمیته امداد امام خمینی (ره) برای بخش درح شهرستان سربیشه، سازمان بسیج سازندگی برای شهرستان زیرکوه و بنیاد علوی برای شهرستان درمیان به امضا رسید.

براساس یکی از تفاهم‌نامه‌ها به منظور رفع محرومیت و ارتقای شاخص‌های توسعه در بخش درح شهرستان سربیشه، کمیته امداد امام خمینی (ره) دستگاه معین این شهرستان انتخاب شد.

شهرستان سربیشه در ۶۶ کیلومتری بیرجند دارای سه بخش مرکزی، مود و درح است و «ماهیرود» فعال‌ترین مرز مشترک خراسان جنوبی با افغانستان در این شهرستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها