مردم قزوین از ازدحام در دفاتر پیشخوان و بانک ها بپرهیزند

قزوین - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزین با بیان اینکه هرگونه تجمع بدون رعایت دستورالعمل بهداشتی خطر شیوع کرونا را افزایش می‌دهد از مردم خواست از ازدحام در دفاتر پیشخوان دولت و بانک ها بپرهیزند و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات آنها استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، پیمان نامدار روز پنج شنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین ، به افزایش تست گیری کرونا طی یک ماه و نیم گذشته اشاه کرد و افزود: این مهم می تواند کمک زیادی بر رهگیری هوشمند و کاهش ابتلا به این ویروس باشد.
وی افزود: تاخیر ورود مردم به مراکز بهداشتی و درمانی یکی از موضوعات جدی در سطح استان قزوین بود که امروز خوشبختانه بیمارستان ها در یک فضای مجزا ارائه خدمت کرونایی می دهند و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.
این مسوول گفت: فاصله گذاری و رعایت دستورالعمل های بهداشتی خوشبختانه در استان به نحو مطلوب اجرا می شود ولی هنوز کاهش رعایت مردم در این زمینه را شاهد نبوده ایم البته باید تمرکز ویژه ای بر دفاتر پیشخوان و بانک ها داشت چراکه همچنان آمار انها بالا است.
نامدار اضافه کرد: استمرار طرح شهید قاسم سلیمانی با همکاری نیروهای مردمی و سازمان ها بسیار موثر بوده و باید ادامه دار باشد تا بدین وسیله شاهد ریشه کن کردن کرونا در سطح استان قزوین باشیم.
وی اظهار داشت: در طرح شهید سلیمانی گروه های مختلف از جمله بسیج، هلال احمر، فرمانداری ها و گروه های مردمی  فعالیت می کنند که بازهم تاکید بر ادامه این روند داریم. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: ارتباط ویژه ای که بین شبکه بهداشت به وجود آمده بسیار موثر است و اگر این نظام شبکه ای به بهترین شکل ممکن اجرایی شود بسیاری از مشکلات کاهش می یابد.
وی افزود : آمار فوتی های کرونا در استان قزوین ماههای آبان و آذر به بالای ۱۰ نفر رسیده بود که خوشبختانه امروزه میانگین کاهش یافته و به ۲ تا سه نفر فوتی و حتی برخی از روزها به صفر هم می رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها