۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۲
کد خبرنگار: 1414
کد خبر: 84193760
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۵ درصد جمعیت استان اردبیل غربالگری شدند

اردبیل - ایرنا- استاندار اردبیل با بیان اینکه ۹۵ درصد از شهروندان استان با اجرای طرح شهید سلیمانی غربالگری شده‌اند،گفت: جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان از سوی کادر بهداشت و بسیجیان پایگاه‌ها پایش شده و افراد شناسایی شده کرونایی تحت مراقبت‌های ویژه پایگاه‌های سلامت قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در جلسه طرح سردار سلیمانی اظهارکرد: تاکنون یک هزار و ۶۰۰ نفر در منازل خود قرنطینه شده و از مراکز بهداشتی و پایگاه‌های محلی خدمات‌رسانی می‌شوند و ۶۳ نفر نیز در نگاهتگاه‌ها بستری شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در یک هفته اخیر مراقبت از اماکن عمومی مطلوب بوده است، افزود: مردم همکاری خوبی با عوامل بهداشتی داشته و پروتکل‌های بهداشتی را خوب رعایت می‌کنند و آمار بستری‌ها و جان‌باختگان کرونا در استان روند نزولی دارد.

وی ضمن تقدیر از کادر درمان و همکاری مردم گفت: رمز موفقیت ما همکاری و درک مردم از حساسیت موضوع بوده و همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را با حساسیت بیشتر رعایت کنیم و افرادی که نسبت به این موضوع کم‌توجهی می‌کنند متذکر شویم تا سال سخت و سرما را سپری کنیم.

بهنامجو همچنین در رابطه خرید عید نوروز اظهارکرد: مردم باید در آستانه عید با رعایت پروتکل‌های  بهداشتی و فاصله اجتماعی با حساسیت بیشتر به خرید و کارهای روزمره خود بپردازند.

استاندار اردبیل تاکید کرد: کاهش دوره همی‌های شبانه و کاهش تردد در سطح شهر با اعمال محدودیت‌ها باعث شده آمار مرگ و میر و بستری بصورت قابل توجه کاهش یابد و اگر مردم شرایط فعلی را همچنان حفظ کنند می‌توانیم برای روزهای بهتر امیدوارم باشیم.

بهنامجو  ادامه داد: باید ظرفیت مراکز فروش، بانک‌ها و دیگر مکان‌های عمومی را در نظر گرفته  و در صورت تراکم جمعیت در این گونه مراکز حاضر نشویم تا شاهد بهتر شدن وضعیت حاکم باشیم.

بر اساس آعلام دانشگاه علوم پزشکی هم‌اکنون ۱۵۷ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند و یک هزار و ۳۳۸ نفر نیز تاکنون جان باخته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها