قربانیان حوادث جاده ای زنجان تا پایان دی ماه امسال به ۱۸۸ نفر رسید

زنجان - ایرنا - جانشین پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان، گفت: حوادث رانندگی ۱۰ ماهه امسال در سطح مسیرهای ارتباطی این استان به ۱۸۸ تن رسید.

سرهنگ مهدی میناخانی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: بر اساس آمار پلیس راه استان زنجان در دی ماه امسال ۱۱ نفر بر اثر وقوع تصادف رانندگی در سطح مسیرهای ارتباطی این استان، جان باختند.

وی، اظهار داشت: ۶ نفر از کشته شدگان به علت شدت صدمات و جراحات وارده در صحنه تصادف به کام مرگ فرو رفتند و پنج نفر مابقی نیز پس از انتقال به مراکز درمانی این استان، فوت کردند.

میناخانی افزود: بر اساس آمار پزشکی قانونی استان زنجان از ابتدای فروردین تا پایان آذر ماه (طی ۹ ماهه امسال) نیز در مجموع ۱۷۷ زن و مرد در مسیرهای ارتباطی این استان بر اثر وقوع حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با پارسال (۹۸) که ۱۹۳ نفر بود ۱۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گفته وی، بیشترین علت وقوع تصادفات رانندگی در طول مسیرهای ارتباطی استان زنجان به خاطر عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی و همچنین تخطی از سرعت مطمئنه از سوی رانندگان است که توصیه می شود از تخلفات حادثه ساز ازجمله انحراف به چپ، سرعت و سبقت غیرمجاز، مکالمه با تلفن همراه، صحبت با سرنشینان و همچنین رانندگی در حین احساس خستگی و خواب آلودگی و رعایت نکردن فاصله طولی با خودروهای جلویی، خودداری کنند.  

به گزارش ایرنا، استان زنجان از پنج هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی برخوردار می باشد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =