۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۷
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 84193715
۰ نفر

برچسب‌ها

مسافت سیروان به بدره ۱۰۰ کیلومتر کوتاه می شود

ایلام - ایرنا - مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام با اشاره به اینکه پروژه راهسازی قاضی خان - بدره هم اکنون در مراحل پایانی کار قرار دارد، گفت: با تکمیل این طرح راهسازی مسیر شهرستان سیروان به بدره ۱۰۰ کیلومتر کوتاه تر می شود.

علی اصغر کاظمی روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا از افتتاح راه ارتباطی سیروان – بدره ( قاضی خان- بدره) تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: احداث این راه ارتباطی یکی از پروژه های مهم استان است که مسیر ارتباطی دو شهرستان سیروان و بدره را بیش از ۱۰۰ کیلومتر کوتاهتر خواهد کرد.

وی افزود: طول کل محور ۱۳ کیلومتر است که ۶ کیلومتر آن از سمت شهرستان سیروان تکمیل شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام تاکید کرد: حجم عملیات راه سازی در هفت کیلومتر بعدی با توجه به وضعیت کوهستانی و رودخانه بزرگی که در مسیر قرار دارد بسیار زیاد بود که برای اجرای آن یک تونل به طول ۲۰۰ متر حفاری و تکمیل شد.

کاظمی یادآور شد: همچنین احداث پل بزرگ جابر نیز در این مسیر با هشت دهنه ۲۰ متری تکمیل و به پایان رسیده است.

وی اضافه کرد: حدود ۲۰ پل دیگر در مسیر احداث، عملیات روسازی مسیر تکمیل شده و هم اکنون سه کیلومتر نیز آسفالت گردیده و آسفالت مابقی مسیر نیز با مساعد شدن شرایط جوی انجام خواهد گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام افزود: با تکمیل این پروژه راهسازی بین چرداول به سیروان (سرتنگ- هلسم) این مسیر تبدیل به محور دوم ارتباط استان‌های کرمانشاه به جنوب استان ایلام و استان خوزستان خواهد شد.

به گزارش ایرنا ، افتتاح طرح راهسازی قاضی خان - بدره یکی از آرزوهای مردم شهرستان های سیروان و بدره است که تاکنون ۱۸ سال از آغاز عملیات اجرایی آن می گذرد ولی تاکنون بهره برداری نشده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha