بارش برف و کولاک راه ۳۰ روستای تکاب را بست

مهاباد- ایرنا- فرماندار تکاب گفت: بارش برف و کولاک شدید راه دسترسی ۳۰ روستای این شهرستان را بسته و ارتباط ‌هزار و ۵۰۰ خانوار روستایی با مرکز شهر را قطع کرده است.

امیر ستوده‌فر روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بارش برف که از عصر روز گذشته تا صبح امروز در این شهرستان تداوم داشت، افزود: این روستاها در مناطق سخت‌گذر و دورافتاده بخش‌های مرکزی و تخت‌سلیمان تکاب واقع شده و ارتفاع برف در این مناطق به بیش از ۴۰ سانتی‌متر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در حال‌حاضر تردد در تمام محورهای بین شهری تکاب جریان دارد بیان‌کرد: ۶ اکیپ اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تکاب از شب گذشته تاکنون در سه نوبت محورهای مواصلاتی بین شهری این شهرستان را برف‌روبی و بازگشایی کردند و عملیات برف روبی محورهای روستایی مسدود شده نیز آغاز شده که تا ۲۴ ساعت آینده راه دسترسی تمام روستاها بازگشایی خواهدشد.

فرماندار تکاب ادامه‌ داد: همچنین شب گذشته یک دستگاه اتوبوس که از شهرستان قم عازم شاهین‌دژ در جنوب آذربایجان‌غربی بود، به‌دلیل لغزنده بودن جاده و کولاک شدید در تکاب متوقف و از تردد آن در جاده برفی جلوگیری ‌شد.

وی افزود: ۲۵ نفر از مسافران این اتوبوس با اقدام ستاد مدیریت بحران و اداره آموزش و پرورش در یک مدرسه شبانه روزی اسکان یافته و صبح امروز، پنج‌شنبه به مسیر خود ادامه داد.

ستوده‌فر اظهار داشت: علاوه بر این، شب گذشته و بامداد امروز به بیش از ۲۰۰ خودرو سواری، باری و مسافربری با ۶۲۰ نفر سرنشین که در محورهای تکاب - شاهین‌دژ، تکاب - بیجار، تکاب- دندی گرفتار برف و کولاک شدید شده بودند، توسط راهداران و نیروهای امدادی و خدماتی و پلیس راه امدادرسانی شدند.

وی اضافه کرد: با تلاش و اقدام به موقع راهداران و نیروهای امدادی، با وجود کولاک شدید و لغزنده بودن جاده‌ها هیچ حادثه‌ای در محورهای مواصلاتی تکاب رخ نداد و تمام محورهای بین شهری هم‌زمان با بارش و کولاک شدید برف روبی و امکان تردد ایمن و مطمئن برای خودروها فراهم‌شد.

تکاب در منطقه‌ای سردسیر و کوهستانی در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و هشتاد روستای دارای سکنه دارد که راه دسترسی بیشتر آنها سخت‌گذر و برفگیر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =