تردد در جاده‌های خراسان جنوبی ۴۱ درصد افزایش یافت

بیرجند - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: مجموع ورودی و خروجی تردد در جاده‌های استان از زمان لغو ممنوعیت تردد پلاک‌های غیربومی تاکنون ۴۱ درصد نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است.

اسدالله جلال‌زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محدودیت ورود و خروج در شهرهای خراسان جنوبی از ۲۰ دی ماه با توجه به تغییر وضعیت شیوع کرونا در استان لغو شد.

وی اظهار داشت: مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با هماهنگی پلیس راه هنگام اعمال محدودیت‌های تردد اقدام به پایش ورودی و خروجی‌های خراسان جنوبی کرد و پس از لغو ممنوعیت تردد، تمامی مسیرها بازگشایی شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: اقدامات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای سهولت کنترل ورودی و خروجی مرکز استان به همت نیروهای انتظامی و پلیس راه موجب کاهش قابل توجه تردد شده بود.

براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی از روز شنبه ۲۷ دی ماه، شهرستان‌های بیرجند، طبس، فردوس، قاینات، نهبندان، زیرکوه و سرایان در وضعیت زرد (متوسط خطر) و شهرستان‌های خوسف، درمیان، بشرویه و سربیشه در وضعیت آبی (کم‌خطر) قرار دارند.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و پیش از اجرای محدودیت‌های جامع کرونایی (اول آذر)، هفت شهرستان استان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) بودند.

طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها از اول آذر امسال همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی آغاز شد که همچنان ادامه دارد و وضعیت چهارگانه (قرمز، نارنجی، زرد و آبی) و نوع محدودیت‌های مرتبط، متناسب با روند بیماری در هر شهر تعیین و اعمال می‌شود.

براساس این طرح در مناطق قرمز و نارنجی، ورود خودروهای با پلاک غیربومی و خروج خودروهای با پلاک بومی ممنوع است و تردد ضروری نیاز به مجوز دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها