۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۸
کد خبرنگار: 2304
کد خبر: 84193681
۰ نفر

برچسب‌ها

کیفیت هوای تهران در آستانه تجربه پاک

تهران- ایرنا- کیفیت هوای تهران صبح امروز /پنجشنبه/ در حالی با شاخص ۵۹ در آستانه تجربه هوا قرار گرفت که پنج روز پیش از این در شرف تعطیلی چند روزه به دلیل آلودگی هوا قرار داشت.

به گزارش ایرنا و به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۵۹ در شرایط سالم یا همان قابل قبول است.

بر اساس این گزارش، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۸۱ و در شرایط سالم بود و بیشترین عدد ثبت شده برای این آلاینده ۱۱۲ را نشان می دهد.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۴، ازن با شاخص ۲۰، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۰ و منواکسید کربن با شاخص ۲۲ بوده است.

ستاد بحران منطقه ۷ صدرنشین هوای پاک 

ایستگاه‌های ستاد مدیریت بحران منطقه هفت با شاخص ۲۳، شهرداری منطقه چهار با شاخص ۶۱ و پونک با شاخص ۶۲ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رساند.

پارک سلامت با شاخص ۱۱۲ در شرایط سالم

همچنین ایستگاه‌های پارک سلامت و فرمانداری شهر ری با شاخص ۱۱۲ و شهرری در منطقه ۲۰ با شاخص ۱۱۰ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلودگی را تجربه کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۱۸۵ روز هوای سالم در تهران 

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۹۲ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۵ روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =