طرح آبرسانی به شهر تفرش بهار سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد

اراک - ایرنا -نماینده معین شهرستانهای تفرش آشتیان و فراهان در خانه ملت از اجرای طرح انتقال آب از چشمه هفتیان به ۴۰ روستای تفرش خبر داد و گفت: آبرسانی به این شهر نیز تا بهار سال ۱۴۰۰ بهره برداری می‌رسد.

«علی‌اکبر کریمی»  روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با یادآوری بازدید خود از مسیر انتقال آب از چشمه هفتیان اظهار  داشت : اجرای خط لوله آبرسانی از این چشمه تا شهر تفرش در مراحل پایانی قرار داد و خطوط فرعی به شماری از روستاهای این منطقه نیز انجام شده است

 وی با بیان اینکه روستاهای شهرستان تفرش به ویژه منطقه رودبار در منطقه‌ای خشک واقع شده و با مشکل جدی آب شرب مواجه هستند، گفت: بخشی از تاسیسات خط انتقال و ایستگاه‌های پمپاژ تکمیل نشده که با جدیت پیگیری می‌شود.

نماینده معین شهرستانهای تفرش آشتیان و فراهان بیان داشت: طرح آبرسانی به بخش زیادی از روستاهای شهر تفرش انجام شده که با تکمیل ایستگاه های پمپاژ و تاسیسات مورد نیاز، سال آینده این طرح به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد.

کریمی در خصوص مشکل آب شرب شهرستان فراهان نیز گفت : شمار محدودی از روستاهای شهرستان فراهان نیز در مسیر خط انتقال آب از چشمه هفتیان هستند که بابهره برداری کامل از این طرح در سال آینده مشکل آب شرب آنها نیز رفع می‌شود.

وی با خصوص طرح جامع  شهر آشتیان نیز گفت: طرح جامع این شهر به دلیل بروکراسی اداری در دبیرخانه شورای عالی معماری و شهرسازی تعیین تکلیف نشده بود که با وزیر راه و شهرسازی در این خصوص نشستی برگزار شد، اما با افزایش ۴۸ هکتار از اراضی متعلق به شهرداری آشتیان در طرح جامع جدید مخالفت شد.

نماینده معین شهرستان های تفرش آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصویب نکردن این طرح خارج از روال منطقی بود، گفت: طبق قانون، اختیار تصویب طرح‌های جامع شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر به شورای توسعه و برنامه‌ریزی استانها تفویض شده است.

وی اظهار داشت: روند  این نوع  تصمیمات از نظر ما پذیرفتنی نیست و طی چند روز آتی در کمیسیون عمران مجلس از وزیر راه و شهرسازی در این خصوص سوال می‌شود.

کریمی تاکید کرد: برای احقاق مطالبات مردم از ابزار نظارتی خود استفاده می‌کنیم و طرح افزایش محدوده شهرآشتیان نیز با جدیت در مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌شود.

به دنبال رد صلاحیت نماینده منتخب مردم تفرش، آشتیان و فراهان برای راهیابی به مجلس یازدهم، علی‌اکبر کریمی به عنوان  نماینده معین این حوزه انتخابیه منصوب شد.

آشتیان، تفرش و فرمهین(مرکز شهرستان فراهان) به ترتیب در فاصله ۶۷، ۹۰ و ۴۶ کیلومتری مرکز استان مرکزی واقع شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha