۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۹:۴۰
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84193659
۰ نفر

برچسب‌ها

گیلان برفی و سفیدپوش شد

رشت- ایرنا- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: از شب گذشته تقریبا همه شهرستان های استان برفی شده است و بیشترین بارش برف در شهرستانهای استان از ساعت ۳ تا ۶ صبح امروز مربوط به ماسوله با ۳۵ سانتی‌متر است.

شبنم هادی نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : همچنین طی همین مدت بارش برف در ایستگاههای هواشناسی جیرنده ۱۴ سانتیمتر، رشت ۶ سانتی‌متر و لاهیجان سه سانتی‌متر گزارش شده است.
وی با بیان اینکه به غیر ازبندر انزلی و بندر کیاشهر تمامی شهرستان های استان برفی شده اند، تصریح کرد : در حال حاضر برف در مناطق غربی استان قطع شده و اما بارش برف و باران در مناطق مرکزی و شرقی استان همچنان ادامه دارد.

وی گفت: بارش ها ازعصر امروز از منطقه شرقی استان نیز خارج می‌شود و پس از آن تا اواخر هفته آینده هوا پایدار و صاف پیش بینی می شود.

هادی نژاد همچنین با اشاره به میزان بارش باران در استان تصریح کرد: بیشترین بارندگی نیز بین ساعت ۳ تا ۶ صبح امروز مربوط به لاهیجان با  ۹.۷میلیمتر بوده است.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان اظهار داشت : براساس نقشه های هواشناسی از بعد ظهر امروز این سامانه بارشی  از استان به طور کامل خارج می شود.

وی گفت: از امشب تا اواسط هفته آینده در اکثر مناطق استان شبها، برودت هوا موجب یخبندان می شود که باید مراقبت ها و تمهیدات لازم در این ارتباط انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: اسب بونی با ۹ درجه زیر صفر  کمینه دمای استان را طی شبانه روز گذشته به خود اختصاص داده است.

وی افزود:  کمینه دمای رشت نیز طی شبانه روز گذشته به صفر درجه سانتیگراد رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها