۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۹:۲۶
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 84193631
۰ نفر

برچسب‌ها

مروری بر اخبار مطبوعات و پایگاه‌های خبری زنجان

زنجان - ایرنا - رسانه‌ها و مطبوعات زنجان در هفته جاری موضوعات مختلفی را در سرخط اخبار و صفحات نخست خود انعکاس دادند که از جمله آن‌ها می‌توان به کم‌یابی ماست کم‌چرب و فزونی ماست پرچرب در فروشگاه‌های شهر زنجان و آغاز ساماندهی محدوده زنجانرود در استان اشاره کرد.

روزنامه صدای زنجان در گزارشی با عنوان "نقشه‌های چرب برای بازار لبنیات" نوشت: گزارش‌های میدانی از بازار حاکی از آن است که فروشگاه‌های زنجیره‌ای و برخی از واحدهای خرده‌فروش خالی از ماست‌ کم‌چرب‌اند. رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کننده استان زنجان می‌گوید: به نظر می‌رسد یا کارخانجات تولیدی یا مسئولان فروشگاه‌ها به دنبال افزایش سود خود نسبت به عرضه ماست پرچرب رغبت بیشتری داشته باشند. این در حالی است که مردم به علت فشارهای اقتصادی قدرت خریدشان کاهش یافته است.

روند افزایش تدریجی قیمت لبنیات از آذرماه امسال آغاز شده و ظاهرا همچنان ادامه دارد و این در حالی است که با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، قدرت خرید خانوارها به ویژه دهک‌های پائین جامعه به شدت کاهش یافته است.

یوسفی‌امیری معتقد است: باید ببینیم که آیا نحوه و میزان تولید محصولات پرچرب و کم‌چرب بر اساس توافق واحدهای تولیدی با دستگاه‌های ذیربط دولتی صورت گرفته است یا نه؟ آیا محدودیتی اعمال شده است یا نه؟ اصلا شاید واحد تولیدی بر اساس سفارش فروشگاه یا واحد خرده‌فروش نسبت به عرضه محصول پرچرب اقدام کرده باشد. اما هر چه که باشد قطعا به دنبال سود بوده است. انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کننده استان زنجان در اسرع وقت موضوع را بررسی می‌کند.

پایگاه خبری موج رسا از اختصاص بخشی از اعتبارات فروش پسماندهای روی به ساماندهی زنجانرود خبر داد و از قول فرماندار زنجان نوشت: کار ساماندهی زنجانرود آغاز شده و در دست اجرا است.

وی با تاکید براینکه ساماندهی در غرب زنجانرود انجام می‌شود و از طرف سد حسن ابدال نیز برخی از اقدامات در دست اجرا است عنوان کرد: در داخل محدود شهری زنجان نیاز به همکاری شهرداری و اداره آب فاضلاب داریم که  باید پای کار بیایند.

فرماندار زنجان با اشاره به اینکه از محل اعتبارات پسماند روی برای ساماندهی زنجانرود استفاده می‌شود گفت: اعتبارات خوبی از این محل برای اجرای طرح ساماندهی زنجانرود در نظر گرفته شده اما تا به امروز این اعتبارات محقق نشده است.

پایگاه خبری همدلی زنجان  موضوع فعالیت مزارع بیت کوین را در استان مورد توجه قرار داده و در یادداشتی آورده است: بعد از قطعی های گسترده برق در سطح کشور یکی از مسائلی که در بین افکار عمومی مطرح شد فعالیت مزارع تولید بیت کوین چه به صورت مجوزدار و چه به صورت غیرمجاز بوده است. استان زنجان نیز قطعی برق و آلودگی هوا را در طی روزهای گذشته تجربه کرده اما مسئولان برق زنجان گزارش شفافی به مردم ارائه نداده اند.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ بررسی جانمایی مزارع بیت‌کوین در کشور نشان می‌دهد در بسیاری از نقاط کشور متقاضیان جواز تاسیس برای استخراج رمزارز دریافت کرده‌اند که براساس آمارها برای استان‌های خراسان رضوی ۲۵۱ فقره (۱۸ درصد کل جوازها)، تهران با ۱۴۸ فقره (۱۱ درصد کل جوازها)، زنجان با ۱۰۹ فقره (۸ درصد کل جوازها)، آذربایجان شرقی ۱۰۸ فقره (۸ درصد کل جوازها) و آذربایجان غربی ۹۵ فقره (۷ درصد کل جوازها) جواز تاسیس صادر شده است.

در خصوص مجوزی که در استان زنجان به تعداد ۱۰۹ فقره به تولید بیت کوین داده شده مسئولان اطلاعات شفافی ارائه نکرده اند. همچنین برآورد مشخصی در خصوص میزان فعالیت غیرمجازی مزارع بیت کوین در استان زنجان نیز در دست نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها