خیران ابرکوه ۱۶۵ تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند تهیه کردند

یزد- ایرنا- مدیر آموزش وپرورش ابرکوه گفت: از سوی خیران این شهرستان ۱۶۵ دستگاه تبلت به ارزش حدود پنج میلیارد ریال خریداری و برای استفاده آموزشی به دانش آموزان نیازمند اهدا شد.

محمدعلی کریمی روز پنجشنبه در حاشیه حضور تعدادی از دانش آموزان مقطع ابتدایی ، هنرستان ها و متوسطه اول و دوم شهرستان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ، افزود: این تعداد تبلت که از سوی کمیته امداد، بنیاد خرد ، مدیران مدارس و انجمن اولیا و مربیان و برخی خیران تهیه شد در اختیار ۶۰۰ دانش آموز نیازمند قرار گرفت.

وی با قدردانی از مشارکت نیکوکاران برای تامین نیازهای آموزشی دانش آموزان نیازمند، اظهار کرد: در شرایط فعلی که امکان تحصیل حضوری در تعدادی از مدارس شهری و روستایی وجود ندارد ، حدود ۸۰ نفر از دانش آموزان نیازمند برای تحصیل نیاز به تبلت دارند.

این مسوول آموزش و پرورش ابرکوه ، یادآور شد: در این زمینه خیران برای کمک به دانش آموز نیازمند به مدیریت آموزش و پرورش مراجعه کنند.

مدیر آموزش وپرورش ابرکوه همچنین خاطرنشان کرد: جمعی از فرهنگیان شهرستان در سال تحصیلی جاری ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در قالب بسته های آموزشی ، خرید اینترنت به دانش آموزان نیازمند کمک کردند.

کریمی بابیان اینکه هم ‌اکنون ۲۶۰ دانش ‌آموز مقاطع مختلف تحصیلی  نیازمند زیرپوشش کمیته امداد هستند ، اضافه کرد: آنها از خدمات حمایتی و فرهنگی کمیته امداد شهرستان استفاده می‌کنند.

 حدود ۲ هزار دانش آموز در ۷۴ واحد آموزشی حاضر شدند

به گفته وی  آموزش حضوری دانش‌آموز اول و دوم ابتدایی ، هنرجویان هنرستان ها و دانش آموززان متوسطه اول و دوم  از اول بهمن در این شهرستان پس از سه ماه به دلیل شیوع ویروس کرونا ، از سر گرفته ‌شد.

کریمی با بیان اینکه از مجموع ۲ هزار و ۸۰۰  دانش آموز این مقاطع حدود ۲ هزار نفر در ۷۴ واحد مدرسه ابتدایی ، هنرستان و متوسطه حضور یافتند ، خاطرنشان کرد: این تعداد با رعایت پروتکل های بهداشتی در کلاس های درس حاضر شدند.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به اعلام وزارتخانه و اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ،حضور دانش آموزان کاملا اختیاری است ، تصریح کرد: شمار دانش آموزان در کلاس حداکثر ۱۰ نفر و در مدارس کمتر از ۵۰ نفر با برنامه‌ریزی مدیران مدارس انجام شد.

مدیر آموزش و پرورش ابرکوه با بیان اینکه نیمی از حدود ۱۰ هزار نفر دانش آموزان این شهرستان هم اکنون در فضای مجازی شاد تحصیل را ادامه می دهند ، تصریح کرد:  آموزش فضای مجازی همچنان ادامه دارد.

در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹  حدود ۱۰ هزار دانش آموز در یک هزار و ۴۰۰ کلاس درس در ۱۱۳ مدرسه ابتدایی شهری و روستایی و دوره اول و دوم متوسطه شهری و روستایی ابرکوه مشغول به تحصیل شدند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها