تردد بدون زنجیر چرخ در جاده کرج - چالوس ممنوع است

کرج - ایرنا - کارشناس کنترل ترافیک پلیس راه البرز کفت که به دلیل بارش برف سنگین در جاده کرج - چالوس ،تردد بدون زنجیر چرخ دراین محور ممنوع است.

سروان مسعود خانجانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون بارش برف در ابتدای محور قطع شده اما در محدوده کندوان در این استان و همچنین استان مازندران برف با شدت بیشتر در حال بارش است.

وی خاطرنشان کرد: بارش برف از شب گذشته در راه های این استان سبب لغزندگی شده و ماموران راهداری بدون وقفه با همکاری ماموران پلیس راه  تمام مسیرها را پاکسازی کردند .

وی خاطرنشان کرد که اکنون همه راه های استان البرز به استثنای جاده شمشک - دیزین باز و تردد و درآن جریان دارد.

خانجانی یاداور شد: ماموران پلیس راه در ابتدای محورکرج - چالوس  خودروها را کنترل و از ادامه مسیر خودروهای بدون زنجیر چرخ جلوگیری می شود. 

وی گفت: رانندگان از سفرهای غیر ضروری در این محور خودداری و چنانچه قصد تردد دارند  همراه داشتن سوخت کافی ، تجهیزات زمستانی و پوشاک گرم  راهمراه داشته باشند.
اکنون با توجه به لغزندگی سطح معابر رعایت فاصله طولی از سوی رانندگان وسیله نقلیه ضروری است.
وی افزود : پلیس راه استان البرز با آمادگی کامل در تمام راه های این استان برای هرگونه خدمات امدادی و انتظامی در محل های مورد نظر مستقر شده است . 

کارشناس کنترل ترافیک پلیس راه البرز بیان داشت: رانندگانی که قصد عبور از محورهای مختلف استان البرز را دارند ضمن تجهیز خودروهای خود به وسایل ایمنی، قبل از حرکت، اطلاعات لازم  را در مورد وضعیت جاده ها  از پلیس راه کسب کنند.
خانجانی از رانندگان خواست ضمن کنترل سرعت و رعایت قوانین، در صورت وقوع هرگونه حادثه در مواقع بارندگی و مه آلود بودن هوا، چراغ های بزرگ خودروهای خود را روشن نگه دارند.

جاده گردشگری کرج - چالوس به مسافت ۱۶۰ کیلومتر روزانه بیش از ۲۰ هزار تردد خودرویی در آن انجام می شود.  
استان البرز دارای یک هزارو ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان است.

بارش برف از شب گذشته در استان البرز آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =