شمار بستری‌های کرونایی زنجان به کمتر از ۱۵۰ نفر رسید

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: در زمان حاضر ۱۴۸ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند و شمار بستری‌های ۲۴ ساعت گذشته ۹ نفر بود.

دکتر پرویز قزلباش روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام تست‌های بیشتر نقش بسزایی در کنترل و اقدامات بهنگام در خصوص کنترل این بیماری دارد، افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" به رقم ۴۳ هزارو ۵۳۷ نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر شمار مبتلایان و بستری ها در بیمارستان‌های استان روند نزولی به خود گرفته است بطوریکه اغلب شهرهای استان رنگ زرد کرونایی دارند و برخی شهرها در وضعیت آبی قرار گرفته اند.

این مسوول ادامه داد: طبق گزارش های اعلام شده از اسفند سال‌ گذشته تاکنون بر اساس یافته های آزمایشگاهی ابتلای ۶ هزار و ۷۲۴ نفر در استان زنجان به کووید - ۱۹ ثابت شده و پنج هزار و ۵۵۰ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

قزلباش افزود: آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی به کووید- ۱۹ همچنین مشکوک ۱۸ هزارو ۸۵۵ نفر بوده است.

وی  اظهار داشت: با گذشت بیش از ۱۱ ماه از شیوع ویروس کرونا تاکنون یک‌هزارو ۱۲۰ نفر در استان زنجان جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند که روز گذشته یک مورد فوتی در سطح زنجان به ثبت رسد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان تاکید کرد: شرایط کرونایی کنونی استان شکننده بوده و در صورت بی توجهی و غفلت به پروتکل های بهداشتی اوج بیماری را شاهد خواهیم بود.

وی همچنین بزرگترین دستاورد طرح محله محور شهید قاسم سلیمانی پیشگیری از پیک بعدی ویروس کرونا عنوان کرد و گفت: باید به سمتی پیش برویم که سیستم بهداشت و درمان به استانداردهای بالا در کنترل بیماری برسد. 

قزلباش خاطرنشان کرد: طبق آخرین آمار میزان بستری های روزانه و هفتگی و میزان فوتی ها طی هفته های گذشته در استان روند نزولی داشته و بر این اساس از عموم مردم درخواست می شود همچنان به نکات بهداشتی توصیه شده پایبند باشند تا از وقوع پیک بعدی بیماری جلوگیری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها