۱۰۱ بیمار کرونایی در قم بستری هستند

قم – ایرنا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، با اشاره به آخرین وضعیت از مبتلایان به کووید۱۹ در قم گفت: در ۲۴ ساعت منتهی به اول بهمن ماه جاری ۱۰۱ بیمار کرونایی در قم بستری هستند.

به گزارش چهارشنبه شب روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر در گفت و گویی افزود: در این مدت ۲۲ نفر در مراکز درمانی قم با علائم کرونا پذیرش شدند.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ بیمار کرونایی جدید در مراکز درمانی قم بستری شدند ضمن اینکه در این مدت نیز ۲۱ بیمار با بهبود از این مراکز ترخیص شدند.

وی با بیان اینکه در این مدت متاسفانه یک بیمار کرونایی دیگر نیز در قم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داد، افزود: هم اکنون هشت بیمار بدحال در مراکز درمانی قم بستری هستند.

قم از روز بیستم دی ماه و پس از چندین ماه وضعیت فوق قرمز، قرمز و نارنجی سرانجام در ردیف مناطق آبی کرونایی کشور قرار دارد.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها