نان در چهارمحال و بختیاری با قیمت جدید عرضه می‌شود

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: با تعدیل قیمت نان در این استان نسبت به استان‌های همجوار، عرضه نان در واحدهای خبازی دولتی و آزادپز از روز دوم بهمن ماه با قیمت‌های جدید به مردم عرضه می‌شود.

سجاد رستمی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود افزایش قیمت نان در استان هنوز در مقایسه با استان‌های همجوار نظیر اصفهان، خوزستان، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد، نان عرضه شده در استان همچنان ۱۵ درصد ارزان‌تر است.

وی ادامه داد: بر اساس تصمیم شورای آرد و نان استان از دوم بهمن ماه عرضه نان تافتون با وزن چانه ۲۰۰ گرمی، ۴۰۰ تومان و چانه ۲۵۰ گرمی ۴۵۰ تومان در نانوایی‌های دولتی انجام می‌گیرد و در واحدهای آزادپز نیز نان با وزن چانه ۲۰۰ گرمی، ۵۲۰ تومان و با وزن ۲۵۰ گرمی، ۶۵۰ تومان عرضه می‌شود.

رستمی تصریح کرد: نان بربری هم با وزن چانه ۳۰۰ گرمی با قیمت یک هزار و ۱۰۰ تومان و نان سنگک با وزن چانه ۵۵۰ گرمی با قیمت یک هزار و ۳۰۰ تومان عرضه می‌شود.

به گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، آخرین تغییر قیمت نان در واحدهای آزادپزی استان مربوط به دی ماه سال ۱۳۹۷ بوده است که براین اساس بیش از ۲ سال است که نان واحدهای آزادپزی افزایش قیمت نداشته است.

رستمی با اشاره به ذخیره ۳۰ تن گندم در سیلوهای استان، خاطرنشان کرد: ۱۶ تن گندم دیگر نیز اختصاص یافته که ظرف یک ماه آینده در اختیار استان قرار داده می‌شود و بر این اساس نیاز استان به گندم و آرد تا خردادماه سال آینده تامین است.

به گزارش ایرنا، پیش از این نان تافتون در واحدهای خبازی دولتی با وزن چانه‌ ۲۰۰ گرمی با قیمت ۳۳۰ تومان و با وزن ۲۵۰ گرمی با قیمت ۳۸۰ تومان و نان با وزن چانه‌ ۲۰۰ گرمی در واحدهای آزادپز با قیمت ۴۰۰ تومان و با وزن چانه ۲۵۰ گرمی ۶۵۰ تومان عرضه می‌شد. همچنین نان بربری۸۵۰ تومان و نان سنگک هزار تومان قیمت‌گذاری شده بود.

سرانه مصرف آرد در استان به ازای هر فرد هشت کیلوگرم در ماه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها