۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۴۰
کد خبرنگار: 1017
کد خبر: 84193433
۰ نفر

برچسب‌ها

شهردار جدید مهاباد معرفی شد

مهاباد- ایرنا- پس از منصوب شدن "جمیل قادری" به عنوان شهردار جدید مهاباد با حکم استاندار آذربایجان‌غربی، مراسم تودیع و معارفه وی عصر امروز، چهارشنبه در فرمانداری این شهرستان با حضور جمعی از مسوولان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی، اظهار داشت: بعد از اتفاقات بوجود آمده در شورا و شهرداری مهاباد، این شهر نیازمند ساماندهی آن با استفاده از یک شهردار مردمی و علمی بود که در همین راستا فردی با این شرایط برای تصدی این پست، از سوی استاندار آذربایجان غربی انتخاب شد.

محمد عابدی با بیان اینکه مردمی بودن و تخصص دو خصلت مهم در موفقیت کار هر شهردار است افزود: مدیریت هر شهر اقدامی انفرادی نیست و همچون زنجیره‌ای پیوسته نیازمند مشارکت و یاری تمامی دستگاه‌های هر شهر است.

فرماندار ویژه مهاباد نیز در ادامه این مراسم با اشاره به برخی از مشکلات شهرداری  مهاباد که موجب سلب اعتماد عمومی و مشکلات شهری شده بود گفت: مسوولان باید شفافیت، اطلاع رسانی دقیق و تکریم ارباب رجوع را سرلوحه امور خود قرار دهند.

عارف خدرلو با بیان مطالبات شهروندان از شهرداری افزود: اتفاقات اخیر در مدیریت شهری مهاباد ضربه بزرگی به اعتماد عمومی شهروندان به شهردای وارد کرد که شهردار جدید با در اولویت قرار دادن شفافیت می‌تواند ضمن برخورد با فساد اداری و مالی اعتماد از دست رفته را بازگرداند.

وی اظهار داشت: شهردار باید با ساماندهی پرداخت حقوق پرسنل و ساماندهی واحدهای تابعه شهرداری در خصوص پیگیری مطالبات حقوقی و مالی کارکنان و جلب اعتماد عمومی و برخورد با کسانی که به صورت غیرقانونی در زمینه ساخت و ساز فعالیت می‌کنند را سرلوحه کاری خود قرار دهد و به دنبال احیای صنعت گردشگری شهر و کسب درآمد پایدار باشد.

خدرلو، عدالت در برخورداری از امکانات و خدمات برای تمامی مناطق شهر و مبارزه جدی با ساخت و سازهای غیراستاندارد و غیرقانونی و همچنین جلوگیری و مبارزه با زمین‌خواری در شهرستان که به شکل فزاینده‌ای رو به افزایش است را از دیگر اموری عنوان کرد که باید مورد توجه شهرداری قرار گیرد.

در ادامه این مراسم از زحمات کریم محمدنژاد سرپرست شهرداری تقدیر و "سیدجمیل قادری" به عنوان چهل و چهارمین شهردار مهاباد معرفی شد.

سیدجمیل قادری متولد سال ۱۳۴۶ در مهاباد است، وی دارای مدرک دکترا  در رشتهی هیدرولوژی و مهندسی منابع آب است و هم‌اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد است.

 از سوابق اجرایی وی می‌توان به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد، رئیس دانشگاه پیام نور بوکان، عضویت در کمیته ملی آبیاری و زهکشی کشور و مدیرعاملی شرکت هیدروسازه غرب اشاره کرد.

شهر ۱۶۶ هزار و ۵۱۸ نفری مهاباد دارای ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومترمربع مساحت بوده و از سال ۱۳۰۶ بلدیه یا شهرداری در آن راه اندازی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =