۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۱۹
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 84193423
۱ نفر

برچسب‌ها

خرسندی رهبران فلسطینی از پایان زمامداری ترامپ

تهران- ایرنا- رهبران فلسطینی با استقبال از پایان یافتن زمامداری دونالد ترامپ چهل و پنجمین رییس جمهوری آمریکا اعلام کردند که وی چهار سال خصومت با فلسطینی ها و ظلم به آرمان فلسطین را از خود برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی معا، جبریل الرجوب دبیر کمیته مرکزی جنبش فتح گفت: رفتن ترامپ، نجات جهان و دمکراسی آمریکایی است.

وی افزود: ما به عنوان فلسطینی ها امیدواریم رفتن ترامپ فرصتی برای تحقق عدالت با تشکیل کشور فلسطین باشد و به حقوق خود برای تعیین سرنوشت بر اساس منشور سازمان ملل دست یابیم که ترامپ چهره دیگر فاشیسم و نازیسم کوشید با زور و باج خواهی آن را دفن کند.

ریاض المالکی وزیرخارجه فلسطین نیز گفت: ترامپ به عنوان حامل خبرهای بد برای فلسطینی ها کاخ سفید را ترک کرد و به همراه او مشاوران صهیونیست وی نیز که به نفع اسرائیل کار می کردند، کاخ سفید را ترک کردند. حداقل هر روز صبح که از خواب بیدار می شویم انتظار بدترین حالت را نداریم.

حسام بدران عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی(حماس) نیز گفت: دولت های پیاپی در آمریکا به طور کلی حامی رژیم اشغالگر و علیه ملت فلسطین هستند. از این رو معتقد نیستم کسی روی تغییرات اساسی در ارتباط با موضوع فلسطین شرط بندی و حساب باز کند.

وی افزود: با این حال تردیدی نیست که دولت ترامپ در دشمنی مطلق با حقوق فلسطین و حمایت از رژیم اشغالگر و اقدامات جنایتکارانه آن علیه ملت ما، بدترین بود.

بدران افزود: رفتن ترامپ هیچ تاسفی ندارد و شاید نبود او فرصتی برای ساماندهی اوضاع فلسطین باشد.

خال البطش یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی نیز گفت: پایبندی به اصول و کوتاه نیامدن، چیزی است که جو بایدن رییس جمهوری جدید آمریکا نیز آن را از ملت فلسطین و رهبران مقاومت و تشکیلات خودگردان خواهد شنید.

بسام الصالحی دبیر کل حزب الشعب  نیز گفت: رفتن ترامپ از کاخ سفید و شکست وی، دستاورد بزرگی برای کل جهان، مردم آمریکا و مردم فلسطین به شمار می رود.

وی افزود: درحال حاضر اقدام مطلوب پایان دادن به فجایعی است که ترامپ عامل آن را به وجود آورد.خواسته ما لغو کردن معامله قرن و متوقف شدن دشمنی دولت آمریکا با ملت فلسطین و حمایت آن از رژیم اشغالگر و نیز لغو الحاق قدس و جولان به این رژیم و تصمیم مربوط به انتقال سفارت آمریکا است.

 خالد تیسیر عضو دفتر سیاسی جبهه دمکراتیک نیز گفت: شکست دونالد ترامپ در انتخابات و رفتن وی از کاخ سفید خطر گسترش فاشیسم را نه تنها در آمریکا  بلکه مناطق دیگری از جهان به ویژه اروپا و کشورهای آمریکای لاتین و حوزه کارائیب برطرف ساخت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار جهان