خودروهای سنگین اجازه تردد در جاده های ایلام ندارند

ایلام - ایرنا - رییس پلیس راه ایلام گفت: خودروهای سنگین پنج محور مانند تریلی به علت لغزندگی جاده ها اجازه تردد در جاده های این استان ندارند.

سرهنگ رضا همتی زاده شامگاه چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این خودروها برای جلوگیری از هرگونه حادثه و قیچی کردن جاده باید تا پایان بارش ها و لغزندگی مسیرها، در حاشیه جاده ها توقف کنند و از ادامه تردد آنها جلوگیری به عمل می آید.

وی افزود: سایر خودروها نیز باید مجهز به زنجیرچرخ باشند و رانندگان پیش از مسافرت باید از سلامت فنی وسیله نقلیه خود به ویژه برف پاک کن و چراغ ها مطمئن باشند.

همتی زاده یادآور شد: عملیات برفروبی در گردنه ها و جاده های کوهستانی برفگیر توسط تیم های راهداری به اتمام رسیده است و تردد در همه محورهای مواصلاتی استان روان است.

وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه ادامه بارش برف در مناطق کوهستانی و برفگیر استان دور از ذهن نیست، تمامی راهدارخانه های استان فعال و در وضعیت آماده باش بوده و تیم های راهداری و پلیس راه نیز در تمام مسیرهای اصلی و فرعی استان مستقر هستند.

وی از همه رانندگان خواست: در صورت الزام به مسافرت در این شرایط جوی باید نکات احتیاطی از جمله رعایت فاصله طولی با دیگر خودروها و پرهیز از سرعت و سبقت را مد نظر داشته باشند.

به گزارش ایرنا، بر اساس پیش بینی های هواشناسی استان ایلام بارش برف و باران که از عصر امروز شروع شده است تا صبح فردا ادامه خواهد داشت و به علت وزش باد و بارش برف احتمال بروز کولاک در گردنه ها و مسیرهای کوهستانی استان دور از ذهن نیست و تا صبح روز یکشنبه هم یخبندان صبحگاهی رخ می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =