همه در پیشگیری از بلای خانمانسوز اعتیاد مسئولند

رشت - ایرنا - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان گفت: پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر مربوط به یک ارگان و نهاد نیست و همه ارگان ها در پیشگیری از بلای خانمانسوز اعتیاد مسئولند.

اسماعیل حیدری آزاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در همین راستا فراهم آوردن کمیته توسعه مشارکت های مردمی، توانمندسازی و تقویت سازمانهای مردم نهاد، تبیین و شناسایی نقاط ضعف و قوت، فرصت ها و تهدیدات حوزه مشارکت های اجتماعی در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: همچنین زمینه سازی برای بهره مندی از ظرفیت نخبگان ، ورزشکاران ، هنرمندان ، روحانیون و فعالان اجتماعی را در قالب سفیران اجتماعی مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد و زمینه سازی حضور شبکه های اجتماعی برای توسعه ظرفیت های مردمی از دیگر برنامه ها برای مبارزه با مواد مخدر است.

حیدری آزاد بیان کرد: از سوی دیگر با توجه به حمایت استاندار گیلان و معاون سیاسی امنیتی استانداری و رئیس کمیته مشارکت ها و همچنین مشارکت همه دستگاه ها با برنامه های مردم محور و مردم پایه، در همه امور مربوط به حوزه مبارزه با مواد مخدر گام خواهیم برداشت.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان خاطرنشان کرد: سوء مصرف مواد مخدر پس از تصادفات بیشترین میزان مرگ و میر را دارد و این در حالی است که در ناهنجاری هایی همچون طلاق ، کودک آزاری، نزاع و جرایم مالیاتی، مواد مخدر نقش پر رنگی دارد و با ریشه کنی آن ، این ناهنجاری ها در کشور به شدت کاهش خواهد یافت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها