علی‌نژاد: وزارت ورزش به فدراسیون‌ها اطمینان کامل دارد

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان هدف از تک امضا شدن احکام و دوره های آموزشی را احترام به هویت مستقل فدراسیون‌ها اعلام کرد و گفت: این موضوع نشان دهنده اطمینانی است که مجموعه وزارت ورزش به فدراسیون‌ها دارد.

به گزارش ایرنا، «مهدی علی‌نژاد» امروز (چهارشنبه) در نشست مشترک روسای فدراسیون های ورزشی با وزیر و معاونان وزارت ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک، اظهار داشت: با وجود شیوع ویروس کرونا، سال ۹۹ سالی پر فراز و نشیب برای تمام کشوربه ویژه ورزش کشور بود که با همفکری و تعامل با ستاد مقابله با ویروس کرونا ،کاملا علمی و تخصصی با سرعت درباره چگونگی برگزاری لیگ‌ها و برپایی اردوهای ملی تصمیم گیری و فعالیت‌ها ازسر گرفته شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری مجامع انتخاباتی وعمومی اشاره کرد و گفت: امسال علیرغم وجود شیوع ویروس کووید۱۹ در کشور توانستیم مجامع عمومی ۵۱ فدراسیون را به صورت وبینار برگزار کردیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان همچنین درخصوص تک امضا شدن احکام مسابقات و دوره‌های آموزشی تصریح کرد: با موافقت مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان احکام مسابقات و دوره‌های آموزشی که پیش از این به صورت دو امضا بود به تک امضائی تبدیل شد و پس از این تنها رییس فدراسیون این احکام را امضا خواهد کرد.

او هدف از تک امضا شدن احکام و دوره های آموزشی را احترام به هویت مستقل فدراسیون‌ها اعلام کرد و یادآور شد: این موضوع نشان دهنده اطمینانی است که مجموعه وزارت ورزش به فدراسیون‌ها دارد.

دکترعلی نژاد این نکته را متذکر شدکه روسای فدراسیون‌ها برای همه احکام کد رهگیری پیش ّبینی کنند تا در آینده در این خصوص مشکلی جدید ایجاد نشود.

وی درباره بودجه بندی سال ۹۹ نیز گفت: امسال یک طرح جدید برای بودجه بندی فدراسیون ها درنظر گرفتیم که در این خصوص چهار معاونت و یازده اداره کل دخیل بودند. عملکرد فدراسیون ها ارزیابی شد و بودجه آنها براساس نمره‌ای که گرفتند تعلق گرفت.

معاون وزیر ورزش و جوانان افزود: این مسیر را در سال ۱۴۰۰ هم ادامه می‌دهیم به همین خاطر روسای فدراسیون‌ها برای گزارش دهی باید دقت نظر داشته باشند که حقی ضایع نشود.

وی گفت: موضوعی که برای توسعه همه رشته‌های ورزشی اهمیت زیادی دارد و برای ورود بخش خصوصی نیازمند آن هستیم این است که فدراسیون‌ها باید شرایط اختصاصی تاسیس باشگاه را حتما باید کمیسیون ماده ۵ بگیرند. اگر این کار نشود در استان‌ها مجوز لازم داده نمی‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار ورزش