فرامرزیان: ۷۰ درصد اعتبارات فدراسیون‌های ورزشی پرداخت شد

تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان، گفت: تاکنون ۷۰ درصد از اعتبارات فدراسیون‌ها را پرداخت کرده‌ایم.

به گزارش ایرنا، «ژاله فرامرزیان» عصر امروز (چهارشنبه) در نشست مشترک روسای فدراسیون‌های ورزشی با وزیر ورزش و جوانان و رییس کمیته ملی المپیک گزارشی از فعالیتهای مالی فدراسیون های ورزشی و وضعیت پرداختی های وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون ها ارائه کرد و اظهار داشت: تاکنون ۷۰ درصد از اعتبارات فدراسیون ها را پرداخت کرده ایم.

وی با ارائه گزارش عملکرد مالی فدراسیون ها اظهار داشت: موضوعی که در این خصوص بسیار اهمیت دارد، حسابرسی هیات های ورزشی توسط دیوان محاسبات است و از آنجایی که تعداد هیات های ورزشی بسیار زیاد است و در توان هیچ هیات ورزشی و ادارات ورزش و جوانان استانی نیست که این عملیات را مدیریت کنند، ما قبلا پیش نویس پیشنهادی ساختار هیات ها را به معاونت قهرمانی ارائه کرده‌ایم.

معاون وزیر ورزش و جوانان افزود: حضور بازرس در ساختار هیات های ورزشی کم هزینه ترین و  مدنی ترین راه برای حسابرسی مالی هیات های ورزشی است.

وی همچنین اظهار داشت: بر اساس مصوباتی که به ما ابلاغ می شود گزارش های مالی فدراسیون ها باید برای ما ارسال شود و پرداخت ها بر اساس این گزارش های مالی به فدراسیون ها انجام می شود و چنانچه فدراسیونی گزارش‌ها را برای ما ارسال نکند از پرداخت ها بی نصیب می ماند.

فرامرزیان از راه اندازی حسابداری تعهدی بر خط خبردادو گفت: این موضوع بر اصل شفافیت فعالیت های مالی استوار است و کل اطلاعات مالی باید به صورت برخط روی سامانه ما قرار بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: وضعیت گزارشات مالی بر خط چند فدراسیون به صورت پایلوت انجام شده و همه فعالیت های مالی این فدراسیون ها در قالب نرم افزاری قابل رصد است که امیدوارم با همکاری و مساعدت همه فدراسیون ها بتوانیم تا پایان سال عملیات حسابداری تعهدی و برخط را برای فدراسیون های ورزشی انجام دهیم.

معاون توسعه مدیریت وزارت ورزش و جوانان به تشریح سامانه جامع مبین (پایگاه اطلاعات ورزش کشور) پرداخت و گفت: آن چیزی که در این سامانه مورد نظر است؛ مروری بر پایگاه سرمایه انسانی ورزش کشور، گزارش آماری گواهینامه های آموزشی، گزارش آماری احکام قهرمانی و وضعیت تایید آن ها، معرفی صفحات عمومی سامانه مبین به مخاطبان، برنامه های پیش رو و اقدامات و انتظارات از فدراسیون ها است. همچنین این سامانه با ارائه آمار ورزشکاران، قهرمانی ها، گواهینامه ها و... رکن مهمی برای دفاع از بودجه ورزش کشور خواهد بود.

وی به موضوع آمایش سرزمین اشاره کرد و عنوان کرد: از سه سال پیش آمایش سرزمین را آغاز کردیم و معتقدیم بحث ورزش قهرمانی باید در کشور بر اساس یک رویکرد و برنامه مبتنی بر آمایش سرزمین باشد. اقداماتی که ما در این خصوص انجام دادیم بسیار مفصل است که در اختیار همه فدراسیون ها قرار می دهیم و انتظار داریم فدراسیون ها نیز با ارائه نظرات و نکات کارشناسی خود ما را در این راه یاری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =