صالحی‌امیری: فدراسیون‌ها به‌سوی تعالی ورزش کشور حرکت کنند

تهران- ایرنا - رییس کمیته ملی المپیک از فدراسیون‌ها به‌عنوان اجزای یک پازل بزرگ به نام ورزش ایران نام برد که باید با هم پوشانی، حمایت و تعامل به سمت تعالی ورزش کشور حرکت کنند.

به گزارش ایرنا؛ «سیدرضا صالحی امیری» در نشست هم اندیشی روسای فدراسیون‌های ورزشی به تحلیل اثرات کرونا بر تغییر سبک زندگی افراد جامعه پرداخت و گفت: کرونا علی رغم تمامی پیامدهای منفی، درس‌های زیادی به انسان‌ها داد که باید ماندگار شود.

او در ادامه آثار فرهنگی شیوع ویروس کووید ۱۹ را مورد توجه قرار داد و افزود: حضور اعضای خانواده کنار یکدیگر و افزایش گفتگو از 20 دقیقه به یک ساعت، به احیا نظام خانواده منجر شد که در سطوح بالاتر بستر روابط انسانی، همدلی و همگرایی را در جامعه تقویت کرد.

صالحی‌امیری در ادامه به کمک‌های انسانی مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره و بیان کرد: تولد دوباره اخلاق و فرهنگ و ارزش‌های انسانی تحت عناوین مختلف در همه عرصه‌ها بروز پیدا کرد و همچنین اثرات مذهبی و فقهی بسیاری با اشکال مختلف مورد توجه بیشتر قرار و زمینه بازگشت انسان به خویشتن در این فضا شکل گرفت.

رییس کمیته ملی المپیک توضیح داد: گذر از دغدغه فردی به دغدغه‌های جمعی، گذر از نگرش مادی به معنوی گرایانه، گذر از جاه طلبی افراطی به حقارت و گذر از احساس امنیت و ناامنی رخ داد و معنویت و خداجویی مردم در جامعه تقویت شد. این نشان می‌دهد که اگر مناسک نیز تهدید شود، عناصر معرفتی کماکان مسیر تعالی خود را در جامعه خواهد پیمود.

وی در مورد اثرات شیوع ویروس کرونا در تغییر نظام آموزشی نیز توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: دانش‌آموزان و دانشجویان برای اولین بار نظام آموزشی را در منزل دنبال و اساتید و نظام علمی فضای جدیدی را تجربه کردند.

صالحی‌امیری در ادامه بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا قدرت و سیاست در دنیا به چالش کشیده شد و کشورهایی که مدعی قدرت برتر بودند، توانایی رفع برخی نیازهای خود را نداشتند و در نتیجه دنیا با تغییر مفهوم قدرت و سیاست مواجه شد.

رییس کمیته ملی المپیک کشورمان با بیان اینکه همه بخش های کشور درگیر فناوری اطلاعات شدند، افزود: اوقات فراغت در بستر جدیدی شکل گرفت، ورزشکاران در منزل تمرین می‌کنند، گفت‌وگو در جامعه افزایش پیدا کرد و همه احساس می‌کنند به دیگران نیاز دارند.

او عملکرد جامعه ورزش خصوصاً فدراسیون‌ها و وزارت ورزش و جوانان در مواجهه با کرونا را مورد تمجید قرار داد و گفت: فدراسیون‌های ورزشی با تمام توان و با درک شرایط و با فضای جدید تطبیق یافتند؛ بنابراین سه نیاز اساسی در شرایط حاضر، عبور از کرونا و توزیع عادلانه واکسن، ضرورت حضور در رویدادهای شش‌گانه ۱۴۰۰ و در راس آن المپیک و پارالمپیک توکیو، پاسخگویی و تامین نیازهای مالی و بودجه فدراسیون‌ها با فرض تداوم یا عدم تداوم کرونا است و باید به آن توجه کنیم.

این مقام مسوول تصریح کرد: تاکنون ۷۶ درصد از اعتبارات کمیته ملی المپیک از سازمان برنامه و بودجه دریافت و سهم فدراسیون‌ها ۱۰۰ درصد پرداخت شده است و حقوق ورزشکاران و افراد بورسیه نیز در زمان مقرر پرداخت می‌شود.

رییس کمیته ملی المپیک افزود: مبالغی خارج از سهمیه خصوصاً به فدراسیون‌های المپیکی پرداخت شد که فدراسیون کشتی بیشترین و فدراسیون‌های کارگری، دانش آموزی و دانشگاهی کمترین کمک را دریافت کردند.

صالحی امیری از برگزاری چهل و هشتمین مجمع کمیته ملی المپیک در روز یکشنبه پنجم بهمن به ریاست وزیر ورزش و جوانان خبر داد و گفت: در این مجمع گزارش مالی، حسابرسی، گزارش کاروان ٢٠٢٠، شاخص‌های بودجه ۱۴۰۰، گزارش خزانه‌دار، حسابرس، موزه، تاریخ شفاهی و مباحث دیگر مطرح و ارائه خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش نقش روابط عمومی در سازمان‌ها را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: روابط عمومی فدراسیون های ورزشی تصویر سازمان را زیبا و نمایان می کنند و واسط فدراسیون‌ها با افکار عمومی و صدا و سیما هستند، به همین دلیل کمیسیون رسانه را با محوریت مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان تشکیل دادیم که در آینده نزدیک انتخابات این کمیسیون برگزار و ١٠ مدیر روابط عمومی از بین ۵۳ مسوول روابط عمومی فدراسیون ها به عضویت این کمیسیون درخواهند آمد.

رییس کمیته ملی المپیک در بیان اهمیت نقش روابط عمومی افزود: در سال جاری پنج نشست با مسوولان روابط عمومی فدراسیون ها به منظور ایجاد حلقه ارتباطی بین ۵۳ فدراسیون برگزار شد تا فدراسیون های مختلف در جریان فعالیت‌های یکدیگر قرار گیرند و با همپوشانی، موجی در عملکرد ورزش کشور ایجاد نمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار ورزش