وضعیت کرونا در استان یزد شکننده است

یزد- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: هرچند در ۲۰ روز گذشته آمار ابتلا به کرونا در استان بین ۱۴۵ تا ۱۶۰ بیمار ثابت بوده ولی وضعیت شکننده است و باید برای پیشگیری از موج چهارم، مردم همکاری کنند.

به گزارش ایرنا، دکتر محمود نوری شادکام شامگاه چهارشنبه در بازدید از بیمارستان مهریز به منظور بررسی روند آمادگی این مرکز در رسیدگی به بیماران افزود: در ۱۵ روز گذشته آمار مرگ و میر کرونا در یزد بالا نبوده ولی اگر همکاری مردم نباشد احتمال بازگشت به وضعیت گذشته وجود دارد.

وی با قدردانی از مردم و مسوولان و همکاری اصناف برای اجرای طرح‌های مختلف پیشگیری از کرونا ادامه داد: شهروندان باید برای مهار بیماری از هرگونه دورهمی‌ها که موجب شیوع کروناست به جد پرهیز کنند و همه شهروندان باید نکات بهداشتی را مدنظر قرار دهند.

این مسوول به اجرای طرح شهید سلیمانی با همکاری مردم، خیران و نهادهای مختلف به خصوص بسیجیان برای کمک در پیشگیری از کرونا و کمک به آسیب‌دیدگان اشاره کرد و یادآور شد: همه باید دست‌اندرکاران این طرح محوری را در استان یاری دهند.

نوری شادکام گفت: برای موفقیت در پیشگیری کرونا نه تنها دانشگاه علوم پزشکی که همه باید در کنار هم شیوه‌نامه‌های بهداشتی را دقیق رعایت کنند و از هر عملی که به شیوع این بیماری به خصوص در فصل زمستان کمک می‌کند پرهیز کنند که انجام آن نیاز است .

فعالیت درمانی و بهداشتی بیمارستان مهریز از سال ۱۳۷۲ آغاز شد که شامل درمانگاه عمومی و تخصصی ، بخش های زنان و زایمان ، جراحی، اورژانس، اطفال، آزمایشگاه، رادیولوژی، دیالیز و چشم پزشکی است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها