قانون اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش در مجلس به تصویب رسید

تهران- ایرنا- معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت ورزش و جوانان، گفت: با جلساتی که وزیر ورزش و جوانان راهبری می‌کند، دستورالعمل ها و آیین نامه ها در حال تدوین است و سپس به هیئت دولت می رود.

به گزارش ایرنا، «جمشید تقی‌زاده» در نشست مشترک روسای فدراسیون های ورزشی با وزیر و معاونان وزارت ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک که عصر امروز (چهارشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه با نظر وزیر ورزش و جوانان بعد از ۴۹ سال قانون اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش در مجلس و شورای نگهبان به تصویب رسید و توسط رئیس جمهوری ابلاغ شد.

وی با بیان این که قانون جدید وزارت ورزش و جوانان تحول اساسی را در ساختار ورزش کشور ایجاد خواهد کرد، افزود: با جلساتی که وزیر ورزش و جوانان راهبری می‌کند، دستورالعمل ها و آیین نامه ها در حال تدوین است و سپس به هیئت دولت می رود. تشکیل شورای عالی ورزش در کشور، شورای عالی ورزش در روستاها و ... از موارد جدیدی است که در این قانون پیش بینی شده است.

تقی زاده به لایحه جامع نظام باشگاه داری، اشاره کرد و بیان داشت: این لایحه با نظر وزیر و همت صاحب‌نظران ورزش تدوین و به هیئت دولت ارائه شده است که انشاءالله بعد از آنکه بررسی‌های کامل صورت گرفت به مجلس می‌رود و یکی از مهمترین اتفاقات ورزش کشور رقم می خورد.

وی با تشکر از هماهنگی معاونت های مختلف وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: روسای فدراسیون های ورزشی با مدیرکل ورزش و جوانان استان ها هماهنگی های لازم را برای حضور در مجامع استانی داشته باشند همچنین هماهنگی جهت بازدید و سرکشی نایب رئیس بانوان فدراسیون ورزشی از هیئت های استانی مربوطه با هماهنگی ادارات کل استان ها انجام شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =