سلطانی‌فر: فعالیت‌های ورزشی؛ تعطیلی، توقف و رکود ندارد

تهران- ایرنا- وزیر ورزش وجوانان، گفت : فعالیت‌ها و فرایندهای ورزشی کشور در ماه‌های پایانی دولت هم با قدرت انجام می شود و کار ورزش تعطیل بردار نیست. در این ماه‌های باقی‌مانده هم برای افتتاح پروژه‌ها، اجرای برنامه‌ها و اردوهای ورزشی بیشتر تلاش می‌کنیم.

به گزارش ایرنا؛ مسعود سلطانی‌فر در نشست روسای فدراسیون‌ها، بهمن ماه را در تاریخ سیاسی کشور یادآور و تداعی کننده حوادث، وقایع بزرگ و سرنوشت ساز خواند و اظهار داشت: در ابتدای بهمن ماه ۱۳۵۷روزهای اوج مبارزات و تظاهرات و حضور پرشور مردم در مقابله با رژیم ستمشاهی طاغوت بود و سپس در ١٢ بهمن ۱۳۵۷ سالروز ورود معمار کبیر انقلاب اسلامی به میهن اسلامی و در نهایت ٢٢ بهمن ماه هم پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی رقم خورد که دوران زرینی را به ارمغان آورد و امیدوارم بتوانیم حافظان خوبی برای ارزش‌های انقلاب اسلامی باشیم.

وزیر ورزش و جوانان، یکم بهمن ماه سال ۱۳۹۹ را که همزمان با خروج فاسدترین و خطرناک ترین رییس جمهور آمریکا از قدرت دانست و اظهار داشت: ترامپ با زورگویی، تفرقه افکنی و ستم میراث بسیار شومی را از خود بجا گذاشت و در سه سال گذشته هم با اعمال شدیدترین تحریم‌های اقتصادی و ایجاد جنگ اقتصادی همه جانبه نسبت به ملت ایران، شرایط معیشتی بسیار سختی را برای ملت قهرمان ایران ایجادکرد و از برجام هم خارج شد ولی اکنون دست او کوتاه شده و حیات سیاسی اش خاتمه اما برجام باقی مانده است .

سلطانی‌فر در ادامه این بحث گفت: توافق برجام در حالی رقم خورد که ۳۰ ماه مذاکره سخت باعث یک توافق تاریخی شد و کسانی‌که در تاریخ سیاسی صاحب نظر هستند می‌دانند که در دویست سال گذشته کشور ما که تا قبل از انقلاب اسلامی در هر جنگ و مذاکره ای شکست خورده بودیم و حتی بخشی از کشور ما به تصرف دشمن در آمد اما هشت سال دفاع مقدس را در شرایطی عزت‌مندانه سپری کردیم که حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی در تصرف دشمن نبود و در فرایند مذاکرات برجام هم شش قطعنامه شورای امنیت که هر لحظه سایه جنگ را بر سر ما سنگین می کرد از بین بردیم و توافق برجام هم رونق اقتصادی خوبی بوجود آورد ولی با آمدن ترامپ همه چیز بهم خورد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: ترامپ بعد از خروج یک‌طرفه از برجام گفته بود که «برجام تامین کننده منافع آمریکا نیست» که همین جمله بیانگر است این توافقنامه برای منافع ملی ما است و اکنون بعد از سه سال که درگیر جنگ اقتصادی با آمریکا بودیم ملت ما این بار هم قهرمانانه ، هر چند خیلی سخت بود اما مردم تحمل کردند و برای حفظ منافع ملی و نظام ایستادند و اکنون این ترامپ است که به زباله دان تاریخ می رود.

سلطانی‌فر یکی از جنایت‌های ترامپ را ترور ناجوانمردانه سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد: او حتی تصور نمی کرد که از قدرت خارج شود و امروز تو دهنی بزرگی خورد.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش تصویب قانون اهداف، وظایف و اختیارات این وزارتخانه بعد از ۴۹ سال را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: یکی از اقدامات اساسی و زیربنایی در چهار سال گذشته تصویب این قانون بود که به عنوان سند بالادستی برای برنامه‌ریزی‌های یک، پنج و ۲۰ ساله محسوب می شود و با این اقدام جلسه شورای عالی ورزش کشور هم با حضور عالی‌ترین مقام‌های اجرایی کشور تا قبل از پایان سال برگزار خواهد شد.

سلطانی‌فر تلاش فدراسیون‌ها برای برگزاری لیگ‌ها را ستود و توضیح داد: پس از آنکه با جلسات و پیگیری‌های مستمر با مسوولین وزارت بهداشت و درمان؛ ابتدا لیگ برتر فوتبال و سپس دسته یک و دو مجوز گرفت. در ادامه در رشته های والیبال، بسکتبال، کشتی، هندبال، تکواندو، تنیس، تنیس روی میز، دو ومیدانی، شطرنج، تیروکمان، تیراندازی و سه گانه رقابت‌ها برگزار شد و قرار است در رشته های وزنه برداری، بوکس، ووشو و بقیه رشته‌ها هم رقابت‌ها برگزار شود که برگزاری رویدادهای ورزشی در دوران سخت کرونا با همراهی صدا و سیما؛ شادابی و نشاط را بوجود آورد.

سلطانی‌فر به برگزاری جلسات ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک اشاره کرد و توضیح داد: در این جلسات مسوولان فدراسیون ها به ارائه برنامه‌ها و شرایط رشته خود می پردازند و در تعامل و هم افزایی با کمیته ملی المپیک؛ رصد، پایش، نظارت و حمایت همچنین کمک کردن به حل مشکلات فدراسیون‌ها، ورزشکاران و مربیان ادامه خواهد داشت.

وزیر ورزش و جوانان گفت: از سال گذشته به ورزشکارانی که سهمیه المپیک بدست آوردند ماهیانه پنج میلیون تومان پرداخت شد و این پرداخت ها را در شش ماه باقی‌مانده تا المپیک هم ادامه خواهیم داد و حتی ورزشکاری که در یک یا دو ماه تا المپیک هم سهمیه را کسب کند، این مبلغ به آنها هم پرداخت می شود.

سلطانی‌فر پرداخت پاداش قهرمانان را هم مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: با هماهنگی های بعمل آمده و با تامین منابع که به سختی محقق شد، پاداش قهرمانان تا پایان سال ۹۷ پرداخت شده است و پاداش قهرمانان سال ۹۸ را هم تا پایان امسال پرداخت خواهیم کرد.

وزیر ورزش و جوانان به لایحه بودجه ۱۴۰۰ هم اشاره و ابراز امیدواری کرد که کلیاتی که در لایحه آمده با همراهی نمایندگان در مجلس بصورت قطعی برای ورزش و جوانان تصویب شود.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به ماه‌های پایانی فعالیت دولت دوازدهم گفت: دوره فدراسیون‌ها چهار ساله است و تغییرات دولت نباید در فرایند کاری آنها خللی ایجاد کند و در وزارت ورزش و جوانان هم از ماه‌های پایانی برای افتتاح بیشتر پروژه ها و ادامه کار فعالیت‌های ورزشی استفاده خواهیم کرد و اعتقاد دارم فعالیت در ورزش کشور در این شرایط هم با رکود و توقف همراه نخواهد بود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =