برف و یخبندان خودروها را در خیابان‌های اردبیل زمین‌گیر کرد

اردبیل - ایرنا - خیابان‌های شهر اردبیل از شامگاه اولین روز بهمن بر اثر بارش سنگین برف ، کولاک و یخبندان شدید قفل شده و بسیاری از خودروها در سطح این گذرگاه‌ها زمین‌گیر شدند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا ، بارش کم‌سابقه برف چنان شدتی دارد که در زمانی کمتر از یک ساعت لایه‌ای از برف به ارتفاع تقریبی ۱۵ سانتی‌متر سطح گذرگاه‌های درون‌شهری اردبیل را پوشانده است.

چندین هزار دستگاه خودرو در گذرگاه‌های درون‌شهری اردبیل و حتی در خیابان‌های مرکزی این شهر مشاهده می‌شوند که از حرکت باز مانده‌اند و یا خیلی آرام و به شکل لاک‌پشتی در حرکتند.

تعداد زیادی پلیس و مامور راهنمایی و رانندگی در میدان‌ها و چهارراه‌های پرتردد شهر زیر بارش شدید برف و سرما در تلاش برای عبور دادن خیل عظیمی از خودروها هستند.

در این میان تعلل  در نمک و محلول‌پاشی و برفروبی گذرگاه‌های درون‌شهری اردبیل مشهود است.

رانندگانی که برای رسیدن به منازل خود مجبورند از خیابان‌های منتهی به شهرک‌های مرتفع پیرامون اردبیل گذر کنند به علت لغزندگی شدید سطح این گذرگاه‌ها و نداشتن زنجیر و یا لاستیک یخ‌شکن ، خودروهایشان را به زحمت در کنار خیابان متوقف کرده و پیاده راه مقصدشان را در پیش گرفته‌اند.

تردد خودروها در کوچه‌ها و خیابان‌های اردبیل در حالی مختل شده است که از طریق رسانه‌ها هشدارهای لازم از چندین روز قبل مبنی بر بارش شدید برف ، سرما و کولاک داده شده است.

دمای کنونی اردبیل منفی پنج درجه سانتی‌گراد است و باد با بیشینه سرعت ۴۵ کیلومتر در ساعت از جانب شمال و گاهی شمال شرق می وزد. به غیر از فیرزوآباد کوثر از تمام شهرستان‌های استان اردبیل بارش برف و سرما گزارش شده است.     

بر اساس اعلام مرکز پایش راه‌های استان اردبیل در تمام جاده‌های مواصلاتی این استان بارش برف همراه با کولاک ادامه دارد و سطح راه‌ها در بعضی مقاطع کوهستانی یخبندان است.

این مرکز افزود: پلیس راه از ادامه سفر رانندگان فاقد زنجیرچرخ و تجهیزات کامل زمستانی در محورهای این استان تا آرامش اوضاع جوی جلوگیری می‌کند.

برونداد تازه‌ترین نقشه‌های هواشناسی از ادامه بارش شدید برف تا ظهر فردا پنجشنبه در اردبیل حکایت دارد. از عصر همین روز با توقف تدریجی بارش برف و صاف شدن آسمان برودت و یخبندان در منطقه تشدید خواهد شد.

اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی هوای بسیار متغیر دارد. امسال از ابتدای فصل سرما تاکنون چهار بار در آذرماه و یک بار در اوایل دی در منطقه برف سنگین باریده و سرمای شدید حاکم شده است.

             

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =