حساب های شبکه اجتماعی رییس جمهوری آمریکا به بایدن منتقل شد

تهران- ایرنا- حساب های رییس جمهوری آمریکا در شبکه های اجتماعی به جو بایدن چهل و ششمین رییس جمهوری این کشور انتقال پیدا کرد.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، روز چهارشنبه بایدن و تیم او به فهرست بلند بالای حساب های رسمی دولت آمریکا در شبکه های اجتماعی دسترسی پیدا کرد.

دولت بایدن حالا با دسترسی به این حساب های کاربری در تلاش است تا وجهه آمریکا که توسط دونالد ترامپ سلف بایدن در میان متحدان آنها خدشه به آن وارد شده بود را ترمیم کند.

علاوه بر حساب POTUS که در زمان دولت باراک اوباما ایجاد شده بود، حساب های مختص کاخ سفید، معاون رئیس جمهوری آمریکا، بانوی اول آمریکا و وزیر خارجه به دولت جدید آمریکا داده شد.

توئیتر همچنین صفحه جدیدی را برای داگلاس ایمهوف شوهر کامالا هریس اولین معاون زن رئیس جمهوری آمریکا با عنوان "آقای دوم" ایجاد کرده است.

انتقال صفحه توئیتر بین دولت های آمریکا برای دومین بار است که صورت می گیرد. اما بر خلاف ۴ سال گذشته، ده ها میلیون دنبال کننده حساب رسمی در توئیتر برای دولت بایدن به ارث گذاشته نشد.

این اقدام به نظر با انتقاد تیم رئیس جمهوری جدید آمریکا روبرو شده است. سه شنبه شب حساب رئیس جمهوری آمریکا در توئیتر حدود ۳۳ میلیون دنبال کننده داشت درحالیکه حساب های بانوی اول و معاون رئیس جمهوری به ترتیب ۱۶ و ۱۰ میلیون دنبال کننده داشتند.

اما بر خلاف رویکرد توئیتر شبکه های اجتماعی از جمله اسنپ چت و یوتیوب از این روند پیروی نکردند و دولت بایدن دنبال کننده های فعلی حساب های کاخ سفید را حفظ خواهد کرد.

فیس بوک صفحات رئیس جمهوری و بانوی اول و اینستاگرام حساب کاخ سفید را به تیم بایدن انتقال داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار جهان